Bij de inval die gisteren door politie Utrecht in tien drugspanden in de stad werd gedaan is voor meer dan een half miljoen euro aan contanten, 150 kilo hennep en een vuurwapen aangetroffen. De actie, die met zo’n 60 agenten werd uitgevoerd, stond in het teken van een onderzoek naar verdovende middelen. Tegelijkertijd werd in ook Breda bij twee panden een inval gedaan.
Aanhoudingen en inbeslagname bij drugsactie Utrecht en Breda

Vooral particuliere woningen stonden bij de actie cntraal, waarin de politie met hulp van een speciaal onderzoeksteam van het leger zocht naar wietkwekerijen en drugsgerelateerde zaken. Ook werd in Utrecht onder andere een inval gedaan bij coffeeshop Shabab aan de Vleutenseweg en het naastgelegen pand, net buiten het centrum. Naar inmiddels bekend werd gemaakt door de woordvoerder van de politie zijn bij de actie, die gelijktijdig in Breda plaatsvond 2 mannen gearresteerd. Een 52-jarige man uit Utrecht en een 30-jarige man uit Breda. Ook werd beslag gelegd op een aantal panden.
Over het onderzoek zijn verder nog geen mededelingen gedaan door de politie. Wel werd gisteren al nadrukkelijk vermeldt, dat de actie geen verband houdt met de bedreiging van burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht, die sinds eind augustus wordt beveiligd wegens bedreigingen vanuit de drugswereld.



