Gemeente Utrecht over de Oude- en Nieuwegracht: “Ze zijn de ziel van de stad, maar ook kwetsbaar”

Afbeelding

De grachten van Utrecht waren ooit de levensaders van de stad. Nog steeds worden gedeeltes van de werf en veel werfkelders gebruikt voor de bevoorrading van horeca en winkels in het centrum. De houten fundering van de wal- en kluismuren zijn echter veelal in slechte staat en worden op het moment hersteld of vernieuwd.

“Ze zijn de ziel van de stad, maar ook kwetsbaar”, kopt de gemeente over de Oude- en Nieuwegracht. Om de werven voor de toekomst te behouden heeft de gemeente Utrecht een grote operatie opgezet om ze weer in goede staat terug te brengen.

Per rak, het stuk gracht tussen twee bruggen, wordt de oude fundering vervangen door stalen damwanden en worden de walmuren opnieuw opgebouwd. De geplande werkzaamheden zullen naar verwachting tot de zomer van 2019 duren. Hoe dat er aan toe gaat is te zien in onderstaande filmpje.

https://youtu.be/oIQtnnjXbrA