NOHNIK wint met badhuis prijsvraag herbestemming Tivoli Oudegracht

Afbeelding

NOHNIK heeft met het plan Ons Tivoli de prijsvraag van vereniging Oud-Utrecht voor de herbestemming van Tivoli Oudegracht gewonnen. Winnaars Jorrit Noordhuizen en Wieteke Nijkrake bedachten diverse functies in het historische pand, centraal daarin staat een badhuis. De tweede prijs gaat naar 2by4-architects met het ontwerp voor een Low budget hostel. De vereniging Oud-Utrecht stelde in mei de vraag: Wat moet er gebeuren met het Tivoli-complex aan de Oudegracht als het straks leeg komt te staan? Door het organiseren van een ideeënprijsvraag hoopten zij tot mooie initiatieven en plannen te komen. In de eerste ronde van de prijsvraag heeft de jury 47 inzendingen beoordeeld. Daarvan zijn er vijf geselecteerd voor nadere uitwerking. De inzenders van de tweede ronde hebben een mondelinge presentatie voor de jury gegeven. De jury heeft de ontwerpen op vijf criteria beoordeeld: de geschiktheid van de voorgestelde functies, de meerwaarde voor de binnenstad, de omgang met monumentale waarden, de financiële haalbaarheid en de marktpotentie.

Eerste prijs


Het duo genaamd NOHNIK stelt diverse functies voor rond het thema Lifestyle anno 2014. Centraal daarin staat een badhuis. Er omheen zouden onder meer een koffiebranderij, een vintagewinkel, een nagelstudio en een foodlab moeten komen. Op de bovenverdiepingen is er dan ruimte voor woningen. De jury heeft veel lof voor de inzending van NOHNIK, met name door de gekozen functies, de flexibiliteit in functies en mogelijkheden voor gefaseerde ontwikkeling en door het zoeken naar draagvlak bij andere partijen. De eerste prijs bestaat uit een geldbedrag van € 5.000.

Tweede prijs


2by4-architects komt met een low budget hostel met overnachtingsmogelijkheden in diverse vormen, aangevuld met horeca en werkplekken. De jury vindt dat functie en ambitie bij elkaar passen. Functioneel belooft dit een heel levendig complex te worden: er is van alles mogelijk in het pand. Door het gebruik van flexibel meubilair zijn veranderingen in het gebruik gemakkelijk te realiseren. Er is goed nagedacht over een gefaseerde realisatie en over wijzigingen in de tijd. De tweede prijs bestaat uit een geldbedrag van € 3.000. De 47 inzendingen uit de eerste ronde en de vijf uitwerkingen uit de tweede ronde zijn samen met de juryrapporten aan de gemeente gegeven. Vereniging Oud-Utrecht verwacht dat deze ideeën de gemeente helpen bij het vinden van een passende bestemming voor het complex, met respect voor de historische waarden, een goede financie¨le basis en draagvlak in de samenleving. Wethouder Paulus Jansen gaf aan dat de gemeente een aanbesteding voorbereidt. Ontwikkelaars worden gevraagd om met ideeën voor het pand te komen en de prijs die zij willen betalen voor het pand. De komende twee jaren zit Kytopia in ieder geval in het complex.

[caption id=”attachment_78898” align=”aligncenter” width=”620”]NOHNIK NOHNIK[/caption]

[caption id=”attachment_78897” align=”aligncenter” width=”620”]NOHNIK NOHNIK[/caption]

[caption id=”attachment_78896” align=”aligncenter” width=”620”]2by4 2by4[/caption]