Het Openbaar Ministerie in Utrecht spreekt niet meer van een overval bij FC Utrecht maar van verduistering. Dit is een belangrijk verschil. Blijkbaar heeft er nooit een overval plaatsgevonden op het kantoor van de voetbalclub.
Openbaar Ministerie: er was geen overval bij FC Utrecht

Deze uitspraak van het OM sluit aan bij de eerdere berichtgeving van DUIC. Waarschijnlijk zijn een of meerdere medewerkers van FC Utrecht betrokken bij het misdrijf. Woordvoerder Mary Hallebeek van het OM: “Op dit moment lijkt het erop dat de overval in scene is gezet.” De overval heeft dus waarschijnlijk nooit plaatsgevonden, daarom spreekt het OM van verduistering.
Verduistering is ook niet hetzelfde als diefstal. Het kenmerkende verschil is dat er geen sprake is van het wegnemen van goederen door middel van diefstal. De verduisteraar heeft het, in dit geval het geld van FC Utrecht, al rechtmatig in zijn beheer bijvoorbeeld door een dienstbetrekking. Dit sluit goed aan bij het verhaal dat een medewerker van de voetbalclub betrokken is bij de zaak.
Vorige week kwam het nieuws naar buiten dat een overvaller 77.500 euro buitgemaakt had bij een ‘overval’ op FC Utrecht. De zaak lijkt dus anders in elkaar te steken. In totaal zijn er nu vier verdachten aangehouden. Allemaal zitten ze nog vast.



