Het eerste jaar van vervoersbedrijf QBuzz verloopt voorlopig niet zonder problemen. Veel bussen blijken te laat of te vroeg te vertrekken. Dat blijkt uit cijfers van Bestuur Regio Utrecht die gisteren naar buiten zijn gebracht.
Veertig procent van de bussen te vroeg of te laat weg door technische mankementen

Uit het rapport van BRU blijkt dat veertig procent van de bussen in het eerste deel van 2014 te laat of te vroeg vertrekken. Vorig jaar ,toen Connexion de dienst nog in handen had, was dat een kwart.
Problemen met het registratiesysteem op Utrecht Centraal en een te ruim afgesteld vertreksignaal worden benoemd als twee oorzaken voor het probleem. Wanneer de bus bijvoorbeeld arriveert op het station registreert het systeem dat de bus vertrekt. De realiteit is echter dat een bus vaak nog een paar minuten staat te wachten en dan pas gaat rijden.
BRU gaat het systeem samen met QBuzz aanpassen en verbeteren. De stiptheid van bussen staat bij BRU hoog op de prioriteitenlijst. Zo wordt er onder andere gekeken naar het verbeteren van de doorstroming. BRU wil zien dat de cijfers in de maand september meevallen. Anders zal BRU weer om de tafel moeten met QBuzz.



