Aakplein zes uur afgezet wegens vermoeden bomauto | De Utrechtse Internet Courant Aakplein zes uur afgezet wegens vermoeden bomauto | De Utrechtse Internet Courant

Aakplein zes uur afgezet wegens vermoeden bomauto

Aakplein zes uur afgezet wegens vermoeden bomauto

Zo’n 45 woningen rondom het Aakplein in de Schepenbuurt zijn vanmiddag enkele uren ontruimd geweest wegens een mogelijk bomauto. De politie en de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) deden tussen half een en zes onderzoek naar een paarse Volkswagen Golf. Uiteindelijk bleek het loos alarm en werd de wijk tegen zes uur vanavond weer vrijgegeven.

Rond 11 uur vanochtend was de politie met honden actief, waarna ongeveer een half uur later bomverkenners van het korps ter plaatse kwamen. Om vijf over half een werd begonnen met de evacuatie van omwonenden.

Zij kregen aangeboden naar een opvangcentrum in de buurt te worden gebracht, maar niemand maakte gebruik van dat aanbod. De meeste geëvacueerden zijn opgevangen door familie of kennissen of bleven ter plaatse om het onderzoek van politie en EOD gade te slaan.

Op het stadhuis overlegde burgemeester Wolfsen rond half vier met betrokken instanties, waarna de situatie op het Aakplein werd opgeschaald naar GRIP 1. Dat betekent dat er sprake is van een incident in één gemeente waarbij goede afstemming tussen hulpdiensten nodig is.

NOS-verslaggever Gerri Eickhof was snel ter plaatse.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).