Volgens een woordvoerder van minister Gerd Leers van Immigratie, Integratie en Asiel is het goed mogelijk dat de Afghaanse familie Azimi nog een tijdje in Utrecht mag blijven. Dat blijkt uit een bericht op metronieuws.nl. De familie, die momenteel verblijft in het asielzoekerscentrum (AZC) in de Utrechtse wijk Oog in Al kreeg 5 januari van de Immigratie en Naturalisatie Dienst (IND) te horen dat zij binnen een week naar Ter Apel moest uitwijken. Bezorgde ouders van twee Utrechtse scholen waar de zoons onderwijs volgen voerden actie.
’Het gezin zal niet worden overgeplaatst zonder dat goed onderwijs en medische zorg is gegarandeerd’, aldus de woordvoerder. ‘Minister Leers heeft dit pal voor de kerst als voorwaarde gesteld voordat het gezin overgeplaatst mag worden.’ Medische zorg moet meteen geregeld zijn, onderwijs binnen twee weken na overplaatsing, stelt metronieuws.nl. Deze week volgt een gesprek tussen de Dienst Terugkeer en Vertrek, het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de familie. Dan wordt duidelijk of het gezin daadwerkelijk al komende vrijdag verhuist naar Ter Apel. Al elf jaar lang wachten vader en moeder Azimi in Nederland op een verblijfsvergunning, waarvan de laatste negen in het AZC in Utrecht. Vorige week kreeg het gezin met vier zonen van 15, 14, 8 en 1 een beschikking waarin staat dat het wordt gedwongen om vrijdag te verkassen naar Ter Apel. Daar moeten ze wachten tot er een ruimte in het uitzetcentrum van Katwijk vrij is, waar zij de uitspraak van de Hoge Raad over hun vluchtelingenstatus zullen afwachten.
Bezorgde ouders van de Utrechtse scholen waar de drie kinderen uit het gezin les krijgen voerden gezamenlijk actie tegen het besluit. Ouders van de Sint Dominicusschool en het Gregorius College boden begin deze week een petitie aan bij zowel burgemeester Wolfsen als bij minister Leers. Ook Vluchtelingenwerk Nederland heeft haar verontwaardiging uitgesproken en verwijt de IND het schenden van afspraken over het tijdig aankondigen van dergelijke beslissingen.
Bron: www.metronieuws.nl
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.