Gemeente wil bewoners De Saffier niet ondersteunen in het vinden van nieuwe woonruimte in Utrecht

De Saffier, Foto: Finn Stahl/DUIC
De Saffier, Foto: Finn Stahl/DUIC

Bewoners van voormalig woonzorgcentrum De Saffier worden mogelijk hun huis uitgezet door een verbouwing van woningcorporatie Portaal. Toch gaat de gemeente hen niet helpen bij het vinden van een nieuwe woning, zegt wethouder Dennis de Vries donderdag in de gemeenteraad. 

De politieke partijen BIJ1, Partij voor de Dieren en LINK riepen het college van burgemeester en wethouders op om de bewoners van uitzetting te beschermen. De Saffier is in het bezit van woningcorporatie Portaal, maar is het afgelopen decennium verhuurd door Socius Wonen. Aangezien dit nu verleden tijd is, wil Portaal het pand verbouwen tot sociale huurwoningen. Alle huidige bewoners die tijdelijke contracten hebben, moeten hun woning in De Saffier daarom verlaten. 

In De Saffier wonen momenteel studenten, starters en ouderen onder één dak. Hierdoor bood het pand volgens BIJ1, Partij voor de Dieren en LINK niet alleen “huisvesting, maar ook gemeenschap”. Dit dreigt door de verbouwing te verdwijnen. De woningcorporatie wil het verbouwde pand namelijk alleen gaan verhuren aan volledig nieuwe huurders.

Bewoners zelf verantwoordelijk

“We realiseren ons dat het vinden van nieuwe woonruimte op dit moment niet eenvoudig is”, zegt De Vries. “Toch zien we geen mogelijkheden om de bewoners van De Saffier, en ook de bewoners van andere tijdelijke woonprojecten, te ondersteunen in het vinden van een nieuwe woning.” 

Volgens De Vries weten de bewoners dat zij een tijdelijk contract hebben en dat zij hun woning uiteindelijk moeten verlaten. “Door de aard van de tijdelijke projecten en tijdelijke contracten zijn de huurders zelf verantwoordelijk voor het vinden van een nieuwe woonplek”, zegt de wethouder. 

“Vanuit het perspectief van de bewoners kunnen we ons voorstellen dat de samenwerking met Socius niet altijd fijn overkomt, aangezien bewoners hun woning uit moeten. Maar wij hebben goede contacten en ervaring met Socius voor de verhuur en het beheren van woonruimte. En in de toekomst is er geen reden dus om niet met Socius samen te werken.” 

De bewoners moeten eind maart uit het pand zijn vertrokken.