Werkzaamheden kelders en muur aan Kromme Nieuwegracht houden voorlopig aan

Afbeelding

De gemeente Utrecht start in april met werkzaamheden aan een nieuw deel van de Kromme Nieuwegracht. De muur en kelders bij Kromme Nieuwegracht 14 t/m 22 worden dan hersteld. De werkzaamheden duren naar verwachting tot april 2027.

Het gaat om 42 meter wal- en kluismuur en drie kelders. In april begint de gemeente eerst met het herstel van de fundering van de muur in het water en het aanpakken van de toegangsbruggen. Het werk vindt grotendeels plaats vanaf het water en veroorzaakt weinig geluidsoverlast. De straat blijft bereikbaar. Wel zijn tijdelijk enkele parkeervakken niet beschikbaar voor bijvoorbeeld materiaalopslag. Dit wordt twee weken vooraf met borden aangegeven.

Vanaf oktober start het herstel van de kluiskelders. Deze worden één voor één aangepakt, waardoor steeds een klein deel van de straat openligt. Tijdens werktijden (7.00–16.00 uur) is dat deel afgesloten voor al het verkeer. Panden blijven bereikbaar voor bewoners. Buiten werktijden en in het weekend is de straat via een loopbrug toegankelijk voor voetgangers; auto’s en fietsers kunnen er dan niet langs. Bij Kromme Nieuwegracht 20 worden na afronding van de muur ook de keldergewelven hersteld en voorzien van een waterwerende laag.

Na de zomer van 2026 volgt meer informatie over de exacte planning en bereikbaarheid tijdens het kelderherstel. De gemeente organiseert op donderdag 5 februari een inloopmoment voor vragen. Dit is van 16.00 tot 19.00 uur bij het projectkantoor Programma Wervengebied, Kromme Nieuwegracht 50.

Huidige werkzaamheden

Tot eind april wordt nog gewerkt aan het herstel van de muur en kelders bij Kromme Nieuwegracht 4 t/m 12. Door sneeuwval zijn de werkzaamheden bij nummer 10 vertraagd. Dit deel van de straat is daardoor half maart 2026 weer bereikbaar, in plaats van begin maart.