Groot onderhoud aan Noordelijke Randweg van start, hinder tot half oktober

Afbeelding
Gemeente Utrecht

De gemeente Utrecht is vandaag gestart met groot onderhoud aan de Noordelijke Randweg Utrecht (NRU). De werkzaamheden duren tot half oktober en vinden plaats in verschillende fasen. Weggebruikers moeten de komende maanden rekening houden met afsluitingen, omleidingen en extra reistijd.

Met het onderhoud wil de gemeente de verkeersdoorstroming in Overvecht verbeteren, geluidsoverlast verminderen en de verkeersveiligheid voor fietsers en voetgangers vergroten.

Op het Henri Dunantplein, de Albert Schweitzerdreef en de Karl Marxdreef wordt onder meer een nieuw soort asfalt aangebracht, wat verkeersgeluid moet dempen. Daarnaast worden verkeerslichten vernieuwd en aangepast, onder andere op de kruising met de Moldaudreef en op het Henri Dunantplein. Dit moet zorgen voor een betere doorstroming van het verkeer.

Ook komt er energiezuinige ledverlichting in de lantaarnpalen. Voor fietsers en voetgangers worden de verkeerslichten zo ingesteld dat zij sneller kunnen oversteken. Verder krijgt het Henri Dunantplein een nieuwe inrichting, inclusief een wadi: een verlaagde groene plek die ervoor zorgt dat regenwater makkelijk de bodem in kan.

Omdat er veel verkeersdrukte is rond de Noordelijke Randweg, houdt de gemeente de doorgaande wegen naar de Zuilense Ring (N230) en de A27 op de NRU zoveel mogelijk open voor het verkeer.

Twee fasen

De eerste fase van onderhoud loopt van maandag 13 tot en met vrijdag 24 juli en richt zich op de kruising Moldaudreef/Albert Schweitzerdreef. Hier wordt de verkeersregelinstallatie vervangen. Vanaf maandag 20 juli is de afslag van en naar de Moldaudreef afgesloten voor autoverkeer. Ook de oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers zijn tijdelijk dicht. Verkeer wordt omgeleid en moet rekening houden met extra reistijd.

De tweede fase duurt van maandag 17 augustus tot en met zondag 11 oktober. Dan wordt gewerkt aan het Henri Dunantplein, de Albert Schweitzerdreef en de Karl Marxdreef. De rijbanen op het Henri Dunantplein zijn gedurende deze periode afgesloten. Doorgaand verkeer op de Albert Schweitzerdreef en Karl Marxdreef blijft mogelijk.

Extra hinder in september en oktober

Tijdens de asfaltwerkzaamheden in vier weekenden in september en oktober wordt extra verkeershinder verwacht in vier weekenden. Op 19 en 20 september en 26 en 27 september is de rijrichting naar het Robert Kochplein afgesloten.

Op 3 en 4 oktober en 10 en 11 oktober geldt een afsluiting richting het Gandhiplein. Tijdens deze weekenden worden omleidingsroutes ingesteld.

Onderhoud NRU bijna voltooid

Met de werkzaamheden is het onderhoud aan de Noordelijke Randweg bijna voltooid. In het najaar van 2024 werden het Robert Kochplein en het Gandhiplein al aangepakt. Daar werden onder meer stiller asfalt, nieuwe verkeerslichten en aangepaste markeringen aangebracht. Na afronding van de huidige werkzaamheden is het geplande onderhoud aan de NRU voorlopig afgerond.