Arjan El Fassed start debatplatform in Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Arjan El Fassed start debatplatform in Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Arjan El Fassed start debatplatform in Utrecht

Arjan El Fassed start debatplatform in Utrecht

Arjan El Fassed is een debatplatform in Utrecht gestart. Onder de naam Limes030 organiseert het voormalige GroenLinks-Kamerlid komend half jaar zes bijeenkomsten over politiek, actualiteit en cultuur. Zondag 27 januari is de eerste editie in activiteitencentrum Kargadoor.

De eerste editie kent als gasten: D66-fractievoorzitter Alexander Pechtold, historicus Maarten van Rossem en advocaat Yehudi Moszkowicz.

El Fassed: “Zowel in landelijk als regionaal opzicht heeft Utrecht veel te vertellen. Dat moet dit programma weerspiegelen. We willen Utrecht weer op de kaart zetten als een stad waar iets gebéurt”, aldus El Fassed, mede-initiatiefnemer en voorzitter van Limes030.

Behalve gesprek en discussie onder leiding van RTV Utrecht-presentatrice Eva Brouwer, wordt de namiddag ook gevuld met muziek en een voorschot op wat Utrecht de maand erop aan evenementen en initiatieven te bieden heeft.

Geen Amsterdam

Volgens El Fassed is het idee voor het programma bij de initiatiefnemers ontstaan uit de onvrede telkens naar Amsterdam of andere steden te moeten afreizen voor leuke, interessante en actuele programma’s. 

El Fassed: “In Amsterdam heb de je De Balie, in Nijmegen Lux en in Rotterdam de Unie. In Utrecht is zoiets nooit duurzaam van de grond gekomen. Bizar, voor een grote, centraal gelegen stad als Utrecht, waar van alles gebeurt en het krioelt van talent.”

Het zondagmiddagprogramma zal iedere laatste zondag van de maand plaatsvinden tussen 15:30 en 17:00, met afsluitend een borrel. “Hét dode punt van de zondag, na de brunch en Buitenhof, en vóór het voetbal of een dinertje in de stad”, aldus El Fassed.

3 Reacties

Reageren
  1. Niels Bokhove

    Laten we niet vergeten dat van 1996 tot 2010 (14 jaar!) het debatcentrum TUMULT in Utrecht heeft gefloreerd. Inderdaad, helaas moest het stoppen.

  2. Kees Cornelder

    Hehe, eindelijk komt hier een serieus debat van de grond. Complimenten!!!

  3. Nicoline Meijer

    Limes030 is niet het eerste debatplatform. In juni is House of Commons al gestart, met een groot internationaal debat in december.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).