Tijdens een gisteren gehouden persbijeenkomst over de stand van zaken rond de asbestvondst op Kanaleneiland is bekend gemaakt dat inmiddels goedkeuring is gegeven door de arbeidsinspectie om vandaag te starten met het verwijderen van de asbest. De werkzaamheden blijven beperkt tot twee portieken en een balkon aan de Marco Pololaan omdat verder geen woningen zijn aangetroffen waarin een besmetting is geconstateerd.
Na afronding van de reinigingswerkzaamheden vindt de oplevering plaats. Deze wordt voorzien van een schoonverklaring (vrijgave) op basis van een eindinspectie door een onafhankelijke en geaccrediteerde inspectie-instelling. Daarna kunnen gemeente en arbeidsinspectie de uitgevoerde werkzaamheden goedkeuren. Vervolgens wordt het terugkeerproces opgestart, waarbij onder begeleiding van Mitros de terugkeer naar de geïnspecteerde woning zal worden georganiseerd.
Er is met 8 huishoudens een voorziening getroffen. Dit betekent dat zij binnen 24 uur een wisselwoning betrekken of zelf voor een onderkomen zorgen en een vergoeding van 1500 euro ontvangen. Van de overige 19 woningen in blok 2 die niet zijn ‘bemonsterd’, is bekend dat de bewoners op vakantie zijn. Hoewel daartoe vanuit volksgezondheid geen enkele aanleiding is, zullen deze bewoners als ze terug zijn van vakantie het aanbod krijgen om alsnog hun woning te laten onderzoeken als zij daar prijs op stellen.
Afgelopen zaterdag bezocht burgemeester Aleid Wolfsen opnieuw alle 4 de verblijfslocaties in de hotels en sprak hij daarbij informeel en uitgebreid met veel verschillende bewoners. In de hotels is op maandag een medewerker van de gemeente Utrecht aanwezig om vragen van bewoners over asbestverwijdering te beantwoorden. Vervolgens wordt bekeken of deze informatievoorziening nog langer gecontinueerd moet worden.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.