Baggerwerkzaamheden in Utrecht vanaf eind augustus | De Utrechtse Internet Courant Baggerwerkzaamheden in Utrecht vanaf eind augustus | De Utrechtse Internet Courant

Baggerwerkzaamheden in Utrecht vanaf eind augustus

Baggerwerkzaamheden in Utrecht vanaf eind augustus

De gemeente begint eind augustus/begin september met het uitvoeren van baggerwerkzaamheden van watergangen in verschillende delen van Utrecht. Het doel van de baggerwerkzaamheden is dat de doorstroming van de watergangen voldoende blijft. Ook de waterkwaliteit en daarmee de omstandigheden voor flora en fauna blijven gewaarborgd. Vissen en amfibieën maar ook water- en oeverplanten zullen zich beter kunnen handhaven.

Door bladval en slibafzetting zijn watergangen in de loop van tijd ondieper geworden. De watergangen zijn behalve dat ze een waterafvoerende functie hebben, ook voor planten en dieren van belang. Het verwijderen van de voedselrijke baggerspecielaag zal naar verwachting bijdragen aan de waterkwaliteit en daarmee aan het welzijn van veel planten en dieren. Bij uitvoeren van de baggerwerkzaamheden blijft de aannemer een halve meter uit de kant / uit de beschoeiing. Er wordt geen vaste waterbodem verwijderd. Om de baggerwerkzaamheden goed te kunnen uitvoeren moet voldoende werkruimte beschikbaar zijn. Ongeveer één week voorafgaand aan het uitvoeren van de baggerwerkzaamheden worden omwonenden, als hun tuin aan het water grenst, via een brief geïnformeerd om eventuele obstakels zoals bootjes en dergelijke uit het water te verwijderen. De bereikbaarheid van wegen en fietspaden blijft tijdens uitvoering van de werkzaamheden zo goed als mogelijk. Voor de uitvoering van de werkzaamheden zullen daar waar nodig verkeersmaatregelen worden getroffen wat voor enige hinder kan zorgen. De gemeente probeert deze hinder in afstemming met de aannemer zoveel mogelijk te beperken. Ook de aan- en afvoer van materieel kan tijdelijk van invloed zijn, maar deze zal tot een minimum worden beperkt.

De werkzaamheden worden uitgevoerd in de periode eind augustus/begin september tot en met december 2012. Voorafgaand aan het uitvoeren van de baggerwerkzaamheden worden opnames gemaakt van de beschoeiingen van de watergangen. Een overzicht waar het werk wordt uitgevoerd is terug te vinden op de verschillende kaarten.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).