Winnen wil ze. Voor zichzelf, voor vrouwen en voor “dr stadsie”: Utrecht. Francis Meijners, barvrouw bij café Willem Slok, neemt het maandag 2 september op tegen 9 andere barmannen en vrouwen uit het land tijdens de nationale finale – tevens de voorronde voor de internationale finale – van de Master Bartender competitie van biermerk Pilsner Urquell.
“Dit is pas de derde keer dat deze wedstrijd in Nederland wordt gehouden. De afgelopen twee jaar hebben de mannen uit Amsterdam steeds gewonnen. Nu wil ik als eerste vrouw en eerste Utrechtse die titel winnen”, zegt de enthousiaste Francis.
Horeca ervaring verdubbeld
De concurrentie is niet mis. “Ik neem het op tegen oud finalisten, mensen met een eigen kroeg en mensen die al jaren ervaring hebben”, zelf heeft de Utrechtse pas vier maanden ervaring. “Maar ik ben wel weer de enige kandidaat die in één zomer haar horeca ervaring heeft verdubbeld!”
Aan optimisme geen gebrek, maar de barvrouw weet ook wat ze waard is. “Het gaat niet alleen maar om ervaring en het tappen, ik ben immers niet voor niets door. Je wordt onder andere getest op productkennis, motivatie, blind proeven en gastvrijheid. Ik heb heel veel gestudeerd en mijn kennis enorm vergroot. Verder ben ik gastvrij en vind ik het werk in de horeca ontzettend leuk.”
Culturele Zondag
Tot twee keer toe werd er in Willem Slok een speciale middag georganiseerd waar het, horizontaal getapte, bier voor een kleiner prijsje werd aangeboden. “Zo kon ik nog een beetje extra oefenen om bijvoorbeeld ook een praatje te maken tijdens het tappen. Aanstaande zondag, doen we dat nog eens in het kader van Culturele Zondag. Er is dan ook een optreden van Robert den Hartigh.”
Geluksonderbroek
Het moge duidelijk zijn: Francis oefent en studeert zich een ongeluk. Een speciaal winnaarsritueel heeft ze niet. “Ik heb geen geluksonderbroek ofzo. Volgens mij gaat het er uiteindelijk gewoon om dat je iets leuk vindt, dan word je ook goed.”
3 Reacties
ReagerenBarvrouw Willem Slok bestaat niet !
Cafe Willem Slok heeft de afgelopen 30 jaar minstens 7 zeer goede barvrouwen gekend! Neme; Els, Julia, Ursula, Jelleke, Marieke, Ankelien, Ciske, Aimee, Hansje en meer. Dat moet Francis moed geven, succes vrouw!
Barmannen Bertus, Sjors, Gijs en Willem Slok!
Fantastisch !