Het werk aan de werf bij de Oudegracht ligt al bijna vier weken stil omdat een ekster aan het broeden is in een schietwilg precies naast de gracht.
De houten fundering van de wal- en kluismuren is in slechte staat en moet worden hersteld of vernieuwd. Per rak, het stuk gracht tussen twee bruggen, wordt de oude fundering vervangen door stalen damwanden en worden de walmuren opnieuw opgebouwd.
Marjon van Caspel, gebiedsmanager centrum Utrecht, laat op twitter weten dat het werk nu al vier weken stil ligt. Eksters zijn in het broedseizoen beschermd en daardoor mag de vogel niet verjaagd worden. Omdat de werkzaamheden toch moeten doorgaan is er besloten dat vanaf deze week om de boom heen wordt gewerkt.
De aannemer gaat nu vanaf de Smeebrug richting het Ledig Erf werken. Er wordt een definitieve damwand geplaatst tot aan de schietwilg waar de eksternest in zit. De boom wordt gepasseerd. “We moeten wachten tot na het broedseizoen (1 juli) om de definitieve damwand te kunnen plaatsen bij de betreffende wilg”, aldus de gemeente.
8 Reacties
ReagerenComplete waanzin..! We hebben eksters genoeg…
Terecht! Er zijn nog niet genoeg eksters.
Logisch dat ons linkse college bevriend is met eksters en deze beschermd. Eksters jatten namelijk ook alles wat blinkt.
Nu dit is gepubliceerd vermoed ik dat er wel iemand zo flauw zal zijn om de ekster te verjagen.
Vorig jaar waren het waterevacuatieproblemen die de werkzaamheden vertraagden. Ik begrijp dat je zoiets niet kunt voorspellen. Maar een broedende ekster in de lente, daar hou je toch rekening mee in de planning?
Lekker laten broeden! En als de Linkse Goden het toelaten lekker wat laten jatten van onze zuurnicht Jiri (beschermT: stam + t)
heb de ekster net per ongeluk verjaagd…
Een ekster in een schietwilg. Nomen est Omen.