Burgemeester verbiedt tegendemonstratie aanstaande zaterdag | De Utrechtse Internet Courant Burgemeester verbiedt tegendemonstratie aanstaande zaterdag | De Utrechtse Internet Courant

Burgemeester verbiedt tegendemonstratie aanstaande zaterdag

Burgemeester verbiedt tegendemonstratie aanstaande zaterdag
Weer een nieuwe ontwikkeling in de aangekondigde-, anti- en afgelaste demonstraties van Pegida. Nadat de extreem-rechtse groepering gisteren aankondigde ook morgen te willen gaan demonstreren om een links tegengeluid te dwarsbomen, heeft burgemeester Jan van Zanen nu besloten om dit tegenprotest te verbieden.

Weer een nieuwe ontwikkeling in de aangekondigde-, anti- en afgelaste demonstraties van Pegida. Nadat de extreem-rechtse groepering gisteren aankondigde ook morgen te willen gaan demonstreren om een links tegengeluid te dwarsbomen, heeft burgemeester Jan van Zanen nu besloten om dit tegenprotest te verbieden.

Het protest van zondag mag nog wel doorgang vinden. De burgemeester heeft indicaties dat door twee gelijktijdige demonstraties op dezelfde plek, met een belang en doelstelling die qua inhoudelijke boodschap lijnrecht op elkaar staan, problemen zullen ontstaan.

Van Zanen: “Utrecht stelt alles in het werk om het vrije geluid van alle kanten hoorbaar te laten zijn op waardige en vreedzame wijze. Pegida Nederland en ‘Utrecht bekent kleur’ krijgen beide de ruimte voor het laten horen van hun geluid. Onder vergelijkbare voorwaarden, op dezelfde plaats. Voor de aangevraagde tegendemonstratie van Pegida Nederland van 7 november prevaleert het belang van de openbare orde en veiligheid. Daarom geef ik geen toestemming voor deze demonstratie. Het recht op demonstratie is geen recht op confrontatie, dat geldt voor alle partijen.”

‘Utrecht bekent kleur’ mag wel blijven demonstreren morgenmiddag in het Hogelandsepark.

Gekoppelde berichten

5 Reacties

Reageren
  1. TS

    Prima besluit dat verbod, Pegida heeft hier niets te zoeken en komen alleen maar om rotzooi te veroorzaken, de demonstratie van as zondag is ook al belachelijk.

  2. Geenstijl@Utrecht

    Onze burgemeester heeft het maar moeilijk met die linkse en rechtse gekkie”s, wat een gezeur.
    Het zijn net kinderen die hun zin niet krijgen.

  3. Sjoerd

    Wel raar dat ze met Refugees Welcome vlaggen staan te zwaaien terwijl ze tegen moslims zijn. Wie denken ze wel niet dat die refugees zijn? Toch zeker voor het grootste deel moslims.

  4. Jacobson

    Sjoerd, dat lijkt mij de tegendemonstratie

  5. Wout

    Nou, ik ben benieuwd. De verrechtsing van Nederland staan we toch, te beginnen in Utrecht, niet toe?

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).