De tramlijn naar De Uithof – ook wel Uithoflijn – zal vanaf 7 juli in gebruik worden genomen. Buslijn 12 wordt daarmee opgeheven. Dat melden reizigersorganisatie U-OV en de Provincie Utrecht.
De Uithoflijn wordt de belangrijkste schakel in de bereikbaarheid van Utrecht Science Park (De Uithof). Eerder werd al bekend gemaakt dat de tram vanaf medio 2018 moest rijden, maar nu is ook de ingangsdatum bekend gemaakt.
De aanleg van De Uithoflijn zorgt de komende tijd nog wel voor ernstige verkeershinder. Tijdens spitsuren wordt geadviseerd om de komende maanden De Uithof nog te mijden en het OV of de fiets te nemen.
Lijn 6 Diakonessenhuis
U-OV meldt ook andere veranderingen van het openbaar vervoer in Utrecht volgend jaar zomer. Onder meer de halte Utrecht Centraal van de lijnen 2, 3 en 28 wordt verplaatst van het Jaarbeursplein naar het nieuwe tram-/busstation Utrecht Centraal Centrumzijde en de route van lijn 2 gaat weer via de Catharijnesingel lopen.
Ook wordt lijn 6 van het busstation Jaarbeurszijde over de route Vondellaan, Rubenslaan verlengd naar het Diakonessenhuis. Eerder was kritiek op de bereikbaarheid van het Diakonessenhuis.
6 Reacties
ReagerenRijdt de tram ook in de weekeinden? Zo nee gaat dan bus 12 dan rijden. Een slechte oplossing overigens.
Bus 8 moet ook naar de de tramhalte Centrumzijde worden verplaatst.
Hans, wat is een slechte oplossing ?
Heel erg voorbarig! Het gebeurt pas in 2018.
In het vervoersplan van U-OV valt te lezen, dat de Bosboomstraat weer verbreed moet worden om voldoende ruimte te bieden aan de bussen van lijn 6. Ook de aansluiting op de Adriaen van Ostadelaan moet daarvoor opnieuw op de schop! Zal het iemand nog verbazen?
De slechte oplossing is wanneer lijn 12 in de weekeinden moet rijden omdat de tram dan niet rendabel is.
De echte goede oplossing is de tram door binnenstad in plaats van de vuile stinkende bussen.
@ Hans: Lijn 12 gaat niet in het weekend rijden, dan rijdt hij nu immers ook niet. In het weekend dus gewoon met de 28 naar de Uithof. Lijn 8 kan niet naar de centrumzijde, want hij rijdt immers door naar Lunetten over de Dichtersbaan.