Centraal museum voor een dag een tattoostudio | De Utrechtse Internet Courant Centraal museum voor een dag een tattoostudio | De Utrechtse Internet Courant

Centraal museum voor een dag een tattoostudio

Centraal museum voor een dag een tattoostudio

Bezoekers van het Centraal Museum in Utrecht konden gisteren een gratis tatoeage laten zetten.  De actie genaamd ‘Human Rights Tattoo Day’ was het moment om één van de 6773 letters van de Universele verklaring voor de Rechten van de Mens (UVRM) te laten tatoeëren. Het initiatief is bedoeld om mensen meer bewust te maken van het belang van universele mensenrechten.

Alle 6773 getatoeëerde letters moeten samen de UVRM vormen, mensen mochten dus ook niet zelf uitkiezen welke letter ze getatoeëerd kregen. De letter die volgde in de verklaring zou getatoeëerd worden. Men mocht wel aangeven wanneer zij een bepaalde letter echt niet wilden. Van alle inktletters wordt een foto genomen en deze worden op de website gepubliceerd met een persoonlijke standpunt van de getatoeëerde. Alle foto’s worden achter elkaar geplaats en zo wordt de UVRM gevormd. Het project is een initiatief van Visual art collective Tilburg CowBoys en wordt onder andere gesteund door Amnesty International.

De Tattoo Day vond plaats van 11:00 tot 17:00 bij de tentoonstelling ‘In vredesnaam’. De tentoonstelling over de Vrede van Utrecht en de Tattoo Day sluiten goed op elkaar aan laat het Centraal Museum weten op hun website: “Het vredesverdrag uit 1713 kan gezien worden als een voorloper van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens uit 1948. Het zijn allebei belangrijke documenten voor het waarborgen van vrede en veiligheid.”

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).