De sloopkogel is gisterenmiddag door de voormalige winkel van Peek & Cloppenburg in Hoog Catherijne heen geslingerd en fungeerde als start voor de sloop van het pand. “1 Juli moet de sloop klaar zijn en kunnen we gaan beginnen met bouwen.”
De symbolische start van de sloop werd uitgevoerd door Jolijn, een twintigjarige student uit Utrecht die de Facebook-prijsvraag van Hoog Catharijne had gewonnen. “Nooit gedacht dat ik nog eens een sloopkogel door Peek & Cloppenburg zou slaan, maar laten we gaan slopen!” waren haar enthousiaste woorden voor aanvang.
Bouw gereed in 2019
De directeur van Corio, Menno Overtoom, schetst het beeld voor de korte en lange termijn van wat we kunnen verwachten op het Vredenburg. “Dit is een symbolische start met de sloopkogel, maar vanwege de veiligheid kunnen we dit natuurlijk niet blijven doen. Daarom gaan we met een apparaat, dat zich nog het best laat vergelijken met een knijper, de sloop voortzetten de komende tijd.”
“De sloop moet 1 juli klaar zijn en dan kunnen we beginnen met bouwen. Het wordt een gefaseerde bouw die uiteindelijk afgerond moet zijn in 2019. De eerste stap is al gezet met de oplevering van de Hollandse Toren, die 18 april officieel wordt geopend, en de tweede fase moet in 2017 klaar zijn.”
Pyropix, bekend van de Vaartsche Rijn video’s, maakte mooie super-slowmotion beelden van het tafreel.
Foto’s: Hidde Zwiers











7 Reacties
Reageren… precies wat er staat: “het wordt een gefarceerde bouw dat uiteindelijk klaar moet zijn…”. “Het wordt een gefaseerde bouw die uiteindelijk klaar moet zijn…” lijkt me taalkundig juister. Inhoudelijke beoordeling is mijns inziens niet relevant; Hoog Catharijne was indertijd een vergissing die overtroffen wordt door een veel grotere, mogelijk een farce…
Absoluut, van Pimpelen! Met diepe weemoed bezie ik foto’s van Utrecht uit de periode vóór HC, dat zotte megalomane projectontwikkelaarsfeestje. Accepteren we de huidige gang van zaken rond CS Utrecht als een spiegel van de tijdgeest, dan zou men kunnen concluderen dat in deze periode vooral de ‘menselijke maat’ ten onder is gegaan.
… net wat u zegt, Ulaan (u doet uw naam trouwens eer aan). Maar wat, en hoe, valt er te accepteren aan Hoog Catharijne Centraal Station als bestuurderen doof zijn voor hoorzittingen? Het Grote Geld is immers even wankel als de economie… naar ik hoop is de tijdgeest uit de fles en staan er lieden op die werkelijk iets te zeggen hebben in plaats van presentiegelden te vergaren.
(Even tussen ons: onder invloed van de geboortegolf is binnen afzienbare tijd afname van auto-mobiliteit te verwachten, enige herbestemming van plakken asfalt lijkt zich aan te dienen. Wellicht een Love-Parade die haar weerga niet kent?)… (-ik heb iets met drie puntjes-)
De schijn is tegen, maar tijden veranderen niet.
Wij leven in de Andere Middeleeuwen, waarin zelfbenoemde adel regeert vanuit enorme burchten met electronische beveiliging als ophaalbrug, uitsluitend oog heeft voor de eigen belangen, en in blinde arrogantie keuzes maakt die tegen de wil van het gepeupel indruisen. Overigens lijkt me de vergrijzing juist een positief aspect in het tegengaan van dit soort mega-investeringen. En rollators, rolstoelen en scootmobielen rijden altijd het prettigst op asfalt.
In Utrecht heeft de gemeente niets te vertellen. Corio beslist en niemand anders. De Rabobrug die gebouwd gaat worden daar wil Corio geen trappen naar de perrons, de gemeente wel. Nieuw Hoog Chagerijne, wordt nog groter, een moderne koopbunker in Utrecht. Ik blijf wel bij kleine zaken komen, is wel iets gezelliger.
geachte medewerkers
ik heb het filmpje op de tv gezien
nu heb ik geen reactie maar een vraag
ik heb een scootmobiel om dat ik een bepreking heb. nu wil ik graag op vrijdag 10 mei met de trein reizen en moet dan via hoog catharijne naar het station. kan ik dan met de scootmobiel zonder naar binnen in uw centrum
gaarne uw antwoord op mijn vraag
met vriendelijke groet
fred wijntjes
gerrit rietveldhof 57
3583 et utrecht
tel 030 2540085
Een speciaal voor dit doel gebouwd gipsmuurtje, jeetje wat flauw.