De ‘wandelende Wikipedia’ Maarten van Rossem krijgt eigen bankje in Wilhelminapark in Utrecht De ‘wandelende Wikipedia’ Maarten van Rossem krijgt eigen bankje in Wilhelminapark in Utrecht

De ‘wandelende Wikipedia’ Maarten van Rossem krijgt eigen bankje in Wilhelminapark in Utrecht

De ‘wandelende Wikipedia’ Maarten van Rossem krijgt eigen bankje in Wilhelminapark in Utrecht
Foto: KRO-NCRV/De Slimste Mens
Maarten van Rossem (81) krijgt een eigen bankje in het Wilhelminapark in Utrecht. Met dat cadeau werd hij deze week verrast na de opnames van de finale van De slimste mens. Presentator Philip Freriks (80) kreeg een koninklijke onderscheiding. Voor het bekende tv-duo waren het de laatste opnames.

Maarten van Rossem (81) krijgt een eigen bankje in het Wilhelminapark in Utrecht. Met dat cadeau werd hij deze week verrast na de opnames van de finale van De slimste mens. Presentator Philip Freriks (80) kreeg een koninklijke onderscheiding. Voor het bekende tv-duo waren het de laatste opnames.

“Maarten heeft van zijn collega’s van Skyhigh (de producent, red.) een bankje gekregen wat in het Wilhelminapark komt te staan”, vertelde tv-columnist Angela de Jong gisteren op NPO Radio 1. “Hij mag zelf de plek uitzoeken en daar in de zon komen zitten. Het was heel ontroerend.”

Woensdagavond waren de laatste opnames van het 25e seizoen. Als oud-winnaar was De Jong er ook bij. Freriks werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, maar daar had Van Rossem geen behoefte aan. Volgens De Jong “heeft Maarten honderd keer gezegd dat hij geen lintje wilde”.

‘Farao van de feitenkennis’

Van Rossem woont in de buurt van het Wilhelminapark. Het bankje wordt eind januari onthuld, laat de gemeente het AD weten. Dan is de laatste aflevering met Van Rossem op tv geweest. “Hij heeft al een bestaand bankje uitgekozen waar hij graag zit, dit wordt vervangen door het bankje van Maarten.”

De tekst die erop komt te staan, is ook al bekend: ‘Dit bankje behoort aan de wandelende Wikipedia, de farao van de feitenkennis’. En daaronder zal te lezen zijn: ‘Maarten van Rossem, jurylid De slimste mens 2012 – 2024′.

Tekst loopt door onder foto

Mensen genieten van de zon in het Wilhelminapark.

‘Ontzettend kwiek’

Na de laatste opnames waren er mooie toespraken, zei De Jong. “Ik zag daar twee mannen staan die nog steeds ontzettend kwiek en kranig zijn en die hopelijk nog een programma gaan maken. Maar voor hen kwam er een einde aan iets bijzonders. Dat deed iets met ze.”

Er was ontroering. “Maarten moest na het bankje toch wel even zijn neus snuiten. Het was heel lief. Hun familie was er ook. De slimste mens is een programma dat we met zijn allen moeten koesteren.”

Het laatste seizoen met zowel Freriks als Van Rossem is vanaf 23 december te zien bij KRO-NCRV op NPO 1. Daarna volgt Herman van der Zandt Freriks op als presentator. Het is nog niet bekend wie de opvolger zal zijn van Van Rossem, meldt de omroep.

12 Reacties

Reageren
  1. Massegast

    Leuk, voor onze twee Utrechtse zonen. Maarten van Rossum is weliswaar in Wageningen geboren, maar bij dezen verklaar ik hem tot Utrechtse zoon. Dan heeft hij ook een onderscheiding gekregen en nog wel van een Utrechtse zoon die in de Wilhelminaparkbuurt geboren is. Misschien is dat voor hem wel een grotere eer dan iets van Oranje Nassau. Proost, heren!

  2. fam Ho

    Grappig en gefeliciteerd. Als het niet daarom is dan dan wel om de leuke, goeie histo-filmpjes.
    Hopelijk zit de nieuwe, vervangende bankje wel minstens zo lekker.

  3. Herman

    Leuk bijzonder en oorspronkelijk persoon. Die moet je koesteren, ook als je het niet met hem eens bent.

  4. W

    Fijn dat Massegast Maarten van Rossem benoemd tot “Utrechtse zoon”. Wat een flauwekul komt hier geregeld voorbij op het forum over echte Utrechters en buitenstaanders. Iedereen die in Utrecht woont is utrechter, ongeacht waar je wieg toevallig heeft gestaan. En heeft evenveel recht van spreken. En kan gewoon wethouder worden. Hou op met dat domme Utrechtse chauvinisme.

  5. Margriet

    Geef Maarten liever een bankje bij de Maliebaan, hij is de aanstichter van het afsluiten van de middenbaan dat binnenkort wordt doorgevoerd en daar mag hij wel voor herinnerd worden.

  6. Massegast

    @W — Bedankt voor je serieuze reactie. Lache waor…. En nu maar hopen dat die nieuwe wethouder het Wilhelminapark weet te vinden…. Trouwens, chauvinisme wordt je in Utrecht tegenwoordig gewoon opgedrongen, met zoveel Brabo’s in de stad

  7. Koel Hoofd

    @Margriet
    Goed plan.

  8. Realist

    Negativiteit en zuurheid worden beloond. Om in zijn eigen woorden te zeggen; ‘belachelijk’. Wie heeft dat eigenlijk bekostigd?

  9. Bernhard

    In vele opzichten heeft Maarten het Utrechtse karakter. Wars van mee lopen, eigenzinnig zijn,eigen weg vinden, en altijd goed kritisch.
    Ook de betrekkelijkheid van roem en verering zien. En toch een warm hart.
    Een zeer goede kenner van de historie, en geven van een passende context visie.
    Enkele andere nationaal bekende Utrechters passen in deze rij; Anton Geesink, Sylvia Kristel, etc

  10. Anja

    Een mooi bankje om te mijmeren en te brommen. Daar kan je toch geen kritiek op hebben Maarten van Rossum? 😉

  11. Geenstijl@Utrecht

    Op de Maliebaan zou dit bankje beter tot zijn recht komen …. gezien Maarten zijn in interesse in de 2ewereld oorlog.

  12. Boogschutter

    @ Realist
    “ Negativiteit en zuurheid…” ach wat, u bent er blijkbaar mee bekend 🤪

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).