Een deel van Utrecht wordt tijdens het EK Damesvoetbal een veiligheidsrisicogebied. Dit houdt in dat de politie in het desbetreffende gebied meer bevoegdheden heeft zoals preventief fouilleren. Burgemeester Jan van Zanen heeft dit besloten na advies van de politie en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid en in overleg in de driehoek met de Officier van justitie.
Zoals op de kaart is te zien is het gebied groter dan de locaties waar wedstrijden en evenementen worden gehouden. Dit omdat de bevoegdheid zich ook uitstrekt tot het doorzoeken van voertuigen. Daarnaast is Station Utrecht Centraal niet meegenomen in dit besluit. Reden daarvoor is dat het station al als veiligheidsrisicogebied is aangewezen.
Het Weuro 2017 duurt van 16 juli tot en met 6 augustus. Na de openingswedstrijd op 16 juli in Stadion Galgenwaard vinden in Utrecht nog drie andere wedstrijden plaats. Deze worden gehouden op 19, 22 en 25 juli. Op deze data vinden niet alleen de wedstrijden plaats, maar ook gerelateerde evenementen.
Gekoppelde berichten
Dit is er morgen in Utrecht te doen voor de aftrap van het EK damesvoetbal
De dames van Oranje spelen morgen de openingswedstrijd van het EK in de Galgenwaard tegen…
Burgemeester kondigt extra veiligheidsmaatregelen aan voor EK voetbal
Hoewel er geen concrete aanwijzingen zijn dat er een aanslag gepleegd gaat worden heeft burgemeester…
IS heeft oproep gedaan om aanslag te plegen tijdens EK in Galgenwaard
Islamitische Staat (IS) heeft lone wolves, eenlingen die een aanslag willen plegen, opgeroepen om een aanslag…
4 Reacties
Reagerennou dat zullen de Utrechtse dealers niet leuk gaan vinden, allemaal verdachte Skoda Fabias………..
Lekker duidelijk plaatje weer.
Niks ontvangen aan informatie.
Dus weer net zo slecht geregeld als met de tour.
Het besluit is veel te laat genomen en wordt nergens aangegeven. De motivatie is knullig en getuigt niet echt van kennis van zaken en is gewoon paniekvoetbal. Wat een belabberd stukje besturen is dit.
https://www.utrecht.nl/bestuur-en-organisatie/preventief-fouilleren/
Prima dat dit is ingesteld. Als je je niet verdacht gedraagt zal je vast niet gefouilleerd worden en anders maar wel een keer. En je hebt natuurlijk altijd van die zeikers zoals @Paul die vinden dat het slecht geregeld is maar verder nergens last van hebben alleen in hun hoofd.