Vele belangstellenden bezochten vandaag een bijzonder bouwwerk tijdens de Dag van de Architectuur. Eén van de plekken die bezocht kon worden was de bovenste etage van het onlangs verrezen World Trade Center.
Het World Trade Center staat naast het Stadskantoor en biedt vanaf de 18e verdieping een schitterend uitzicht over de stad. Naast dit nieuwe gebouw openden ook oude panden zoals De Pastoe Fabriek op Rotsoord en het onlangs gerestaureerde Jongerius Kantoor de deuren. Hier waren de familie Jongerius en de architect aanwezig om bezoekers te ontvangen. Tot slot deden er ook gebouwen mee die nog in aanbouw zijn. Zo werden de bouwhekken van het project Transformatie Nijenoord geopend. Hier wordt het voormalige pand van de Hogeschool Utrecht getransformeerd tot appartementencomplex.
Het landelijke thema was ‘Stad voor morgen’. Tijdens de Dag van de Architectuur werd stilgestaan bij de uitdagingen waarmee stedelijke gebieden in Nederland te maken krijgen; bevolkingsgroei, andere woonwensen, nieuwe mobiliteit en de transitie naar duurzame energie. In ruim vijftien Nederlandse steden werden gebouwen opengesteld voor publiek.


Gekoppelde berichten
Het bijzondere Jongerius Kantoor officieel geopend
Na een restauratietraject van bijna drie jaar wordt het monumentale Jongerius Kantoor in gebruik genomen.…
Deze bijzondere gebouwen zijn te bezoeken op de Dag van de Architectuur in Utrecht
De jaarlijkse Dag van de Architectuur is weer dit weekend in Utrecht en andere grote…











geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.