De gemeente Utrecht heeft plannen gemaakt voor de aanpak van de chaos met alle fietsen op de Drift. De vele fietsen staan hier vaak rijen dik en dit zorgt voor onveilige situaties.
Al jarenlang zijn de chaotisch gestalde fietsen op de Drift beeldbepalend voor de straat. Eind 2013 was de situatie zo nijpend dat de Universiteit Utrecht en het team Toezicht en Handhaving aan de bel trokken over de situatie.
Eerdere acties hebben geen oplossing opgeleverd. In de fietsenstalling, met 700 plekken, op het plein van Universiteitsbibliotheek zijn regelmatig nog honderden plekken leeg. “Deze fietsenstalling staat nooit vol”, laat een man weten die wel altijd zijn fiets hier neerzet. Ook de gemeente erkent dat veel fietsers geen gebruik maken van de stalling, dit zou komen door het gemak waarmee iedereen zijn fiets op straat stalt.
Om de onveilige situatie aan te pakken is er een plan gemaakt om het gebied rondom de straat opnieuw in te richten. Zo komen er ruim 600 nieuwe fietsparkeerplekken in de omgeving. Terrasjes en bankjes moeten het nieuwe karakter van de straat gaan vormen.
Om de acute onveilige situatie aan te pakken worden de fietsen die aan de huizenkant van de Drift staan, die de stoep blokkeren en op de rijbaan nood- en hulpdiensten hinderen, nu al verwijderd.
Plannen
De Universiteit maakt op eigen terrein aan de Keizerstraat ruimte voor een fietsenstalling voor 330 fietsen. Op het binnenterrein aan de Boothstraat bouwt de Universiteit dit najaar een stalling voor medewerkers met 120 plekken. Vijf aan elkaar grenzende autoparkeerplaatsen op het Janskerkhof worden tot fietsparkeerzone aangelegd. Voor de bioscoop aan de Voorstraat wordt een fietsparkeervak voor 45 fietsen gemaakt. De gemeente gaat verder onderzoeken of enkele horecagelegenheden terrassen kunnen krijgen op de straat.
Volgens de gemeente is het op de Drift nu nog vaak onduidelijk waar mensen hun fiets mogen parkeren. In de nieuwe situatie moet dat helder worden. Na vergroting van de stallingscapaciteit wordt een campagne ingezet om studenten en medewerkers te informeren over fietsparkeren en het gewijzigde gebruik van de Drift én om hen ertoe te bewegen om hun fiets op de juiste plek neer te zetten.


5 Reacties
ReagerenDe gemeente blijft dit veel te soft aanpakken. Duidelijkheid creëer je met verboden en handhaving; foute fiets is verwijderen.
Als de gemeente en organisaties bij de Drift samen meer dan 1100! nieuwe stallingsmogelijkheden maken, is dat een teken dat er tot nu toe volstrekt onvoldoende ruimte is voor bezoekers van de Universiteit, studentenverenigingen, fitnesscentrum, bioscoop enz.
Inderdaad, te soft beleid. Kort geleden struikelde ik middernacht tijdens storm en regen over omvallende fietsen. Jawel, op het Jaarbeursplein, voor de ingang van de fietsenstalling. Het begint daar alweer aardig vol te lopen met fietsen. Lantaarnpalen en borden zijn weer de klos. En erger; de losse fietsen gaan een eigen leven leiden en zwerven bij storm over het plein. En maar klagen over de gemeente. Voor fietsers worden miljoenen geinvesteerd, maar ze zijn te lui om er gebruik van te maken. Fietsers vervuilen het straatbeeld momenteel meer dan automobilisten. Die betalen zich blauw. En voor de goede orde: ik loop altijd in de binnenstad.
Helemaal eens met beestje. Je zal maar met een rollater of kinderwagen lopen…
ZOOOOOO blij dat ze de situatie op de Drift eindelijk aanpakken! En Hans van de Fietsersbond, voor de studenten (de allergrootste boosdoeners op dedeze plek) is er net om de hoek een super-groot ondergrondse stalling van de bibliotheek die meestal half leegstaat. Ze zijn gewoon te lui om maar een stap meer naar de ingang te willen zetten dan absoluut hoeft.