Twee flats aan de Aziëlaan zijn dinsdagavond geheel en gedeeltelijk ontruimd vanwege een auto met explosief materiaal erin, dat meldt Veiligheidsregio Utrecht. De auto stond in de buurt van de appartementencomplexen geparkeerd.
De eerste melding kwam iets voor half 9 binnen bij de hulpdiensten. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD), brandweer en meerdere politiewagens waren ter plaatse. Er zou een auto met mogelijk gevaarlijke stoffen in de buurt van de flats staan. Om wat voor stoffen dat ging, was op dat moment onbekend.

Een flat werd direct geheel ontruimd. Een deel van een tweede flat aan de Aziëlaan werd rond 22.00 uur ook ontruimd. De Beneluxlaan ter hoogte van de flat en het Europaplein was afgesloten tot er meer bekend werd over de aard van de stof. De gemeente zorgde voor opvang van de bewoners.
Tramverkeer ligt stil
De afsluiting van de Beneluxlaan en het Europaplein zat een aantal uur dicht. Het tramverkeer tussen Utrecht en Nieuwegein/IJsselstein werd ook onderbroken.
Update
Rond half 3 ‘s nachts verklaarde de Veiligheidsregio Utrecht de situatie rondom de flat veilig. De bewoners konden vanaf dat moment weer terug naar hun woning. Het explosieve materiaal is veiliggesteld en wordt op een andere locatie onschadelijk gemaakt.

7 Reacties
ReagerenVoor een paar flessen de boel zo lang stil laten staan.
Neem ze mee en klaar.
Bizar om mensen tot diep in de nacht hun huis uit te jagen voor een paar jerrycans. Rij die auto gewoon weg en het probleem is opgelost.
@James. En als er wat was gebeurd?
@Poephoofd @James
Hoe naief kan je zijn, met meer dan 1100 explosies in 2024 omdat primitievelingen hun gram willen halen.
Ooit gehoord van Timothy McVeigh, paar jerrycans met explosief materiaal in een truck in Oklahoma city 1995?
De politie doet wat ze moet doen om inwoners veilig te houden, en heeft daarvoor alle registers opengetrokken punt.
Wees maar blij met onze politie ipv er verwend over te klagen.
Een paar jerrycans is waarschijnlijk genoeg om te zorgen dat de ramen eruit knallen en dan heb ik ook liever dat ik uit huis ben gehaald en niet onder de scherven beland.
@poephoofd en James: ja goed plan, en als er iets gebeurt (lees: ontploft), ach nou ja goed en boeie.
Gelukkig werken jullie niet bij de hulpdiensten.
Is er al iets bekend over de 2 flats waarin explosief materiaal gevonden werd ?
Wim