Op het Janskerkhof opende gisteren de outdoor foto expositie ‘FAMILIE IS…’ van SOS Kinderdorpen. In deze expositie tonen kinderen uit het SOS kinderdorp en de sloppenwijken in Medan, Indonesië, wat familie voor hun betekent. Ze legden onder begeleiding van Amsterdamse fotograaf Lars van den Brink, vast wat zij belangrijk vinden: vriendschap, de band met familie, een veilig thuis. Van den Brink portretteerde hen in hun omgeving. De beelden van en door de kinderen gunnen bezoekers een blik door de ogen van het kind.
De reizende foto expositie ‘FAMILIE IS…’ werd in Utrecht feestelijk geopend door Daniëlle Oerlemans, ambassadeur van SOS Kinderdorpen. Als moeder van vier jonge kinderen onderstreept Oerlemans het belang van een liefdevolle familie voor kinderen die er alleen voor staan in de wereld. Zij hoopt met haar ambassadeurschap zoveel mogelijk mensen te overtuigen van de missie van SOS Kinderdorpen te steunen. Liesbeth Staats, bekend van onder andere het Jeugdjournaal, nam de presentatie van de opening op zich. Zij heeft in 2005 de Cinekid publieksprijs gewonnen voor haar reportages over de Tsunami in Azië. Aan het woord kwamen ook fotograaf Lars van Den Brink en sociotherapeute Yolanda van den Broek om ieder vanuit hun eigen perspectief te vertellen over ‘the making-of’ van deze bijzondere expositie.
Lars van den Brink: ‘Misschien is het de onbekendheid met media en fotografie, maar het volle vertrouwen dat de kinderen in mij stelden en daarmee de totale medewerking die zij gaven, heeft mij zeer geroerd. Door dat vertrouwen, de aandacht en het plezier dat de kinderen hadden in dit project voelde ik mij verplicht om een serie te maken die de kinderen van Medan recht zou doen en daarmee alle mensen die hen ondersteunen.’ De expositie is nog tot en met 18 november te zien op het Janskerkhof.

geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.