Utrecht is vandaag het decor van een grootschalige legeroefening. Bij de jaarlijkse oefening, met de naam Borculo, worden er ruim 150 oorlogssituaties nagespeeld. De stad doet voor de gelegenheid dienst als buitenlands missiegebied: Utrecht heet vandaag Lugaria.
Ongeveer tweehonderd militairen doe mee aan de oefening. De meeste van deze groep sliepen vannacht in het oude defensieterrein achter Villa Jongerius. Een groot gedeelte van de militairen zijn reservisten, die hebben in het dagelijks leven een normale burgerbaan.
Het basiskamp van de oefening staat op het Domplein. Het is een komen en gaan van militairen. Steeds trekken kleine groepjes defensiepersoneel eropuit om een scenario na te spelen. Ondernemers, lokale organisaties en de gemeente doen ook mee aan de training als zogeheten ‘rollenspelers’. De militairen kunnen zo hun vaardigheden trainen.
De oefening had vooral te maken met de communicatie tussen het leger en burgers. In missiegebieden worden deze militairen bijvoorbeeld ingezet om te overleggen met de lokale bevolking en de overheid. In de scenario’s die worden nagespeeld kan van alles gebeuren, op kantorenlocatie Papendorp werd bijvoorbeeld een gevaarlijke stof aangetroffen.









5 Reacties
ReagerenSpannend he, militairtje spelen in Utrecht, net doen of het echt is, nou nou nou, daar liggen terroristen echt wakker van hoor, al die gevaarlijke militairen.
En niemand vraagt zich af waarom men die oefeningen houdt?
Het wordt tijd dat men wakker wordt!!!!!!
Dit is bezigheid-therapie en de indruk wekken naar de bevolking toe dat men alles onder controle heeft.
Ondertussen moeten militairen in burger over straat, worden onze militairen bedreigt door ………., en moeten wij vooral de andere kant blijven opkijken.
We hebben alles onder controle.
Al jaren staat Utrecht Centraal hoog genoteerd op de lijst van mogelijke terroristische aanslag locatie’s in NL.
Een verlaten rugzak/koffer in midden van de vertrek aankomst hal is voldoende om een zeer groot gedeelte van het NL treinen net lam te leggen lijkt me..
Dus het is goed dat er getraind wordt…zekerheid op geen enkel risico in Utrecht is er niet….( beter dan in Arnhem, Breda of dergelijke provincie stad wonen..)
Wie maakt toch dit soort prachtige fotoreportages voor DUIC? Soms staat de naam van de fotograaf bij een reportage, maar soms ook niet. Ere wie ere toekomt!!