In bijzijn van de wethouder Onderwijs Jeroen Kreijkamp is gisteren op het Domplein officieel de vlag gehesen van het nieuwe MBO Utrecht. ‘Hoewel de naam en het logo zijn veranderd, zijn de kernwaarden van deze Utrechtse MBO instelling gelijk gebleven’, vermeldt het persbericht rond de opening. ‘Het MBO Utrecht biedt ondernemend, toegankelijk en kleinschalig onderwijs waarin studenten zich snel thuis voelen en het beste uit zichzelf kunnen halen.’
Het MBO Utrecht, voorheen bekend als ROC ASA Utrecht, was onderdeel van onderwijskolos Amarantis, dat eerder dit jaar ten onder ging aan wanbeleid en zelfverrijking. Een recent gepubliceerd onderzoeksrapport over de financiële problemen bij Amarantis heeft inmiddels uitgewezen, dat zowel de Raad van Toezicht, het College van Bestuur, de onderwijsinspectie, het ministerie en de accountant allen fouten hebben gemaakt die mede hebben geleid tot de ondergang van Amarantis begin dit jaar. De onderwijskolos, met 30.000 leerlingen in het middelbaar en beroepsonderwijs en vestigingen in onder andere Utrecht en Amersfoort, werd in 5 delen opgeknipt en 250 mensen werden ontslagen. Sinds augustus is de doorstart een feit.
Voorzitter van het College van Bestuur van MBO Utrecht, mevrouw Adri van der Wind, liet tijdens de opening gisteren het recente verleden ongemoeid en stelde overtuigd te zijn, dat het MBO Utrecht ‘als zelfstandige onderwijsinstelling in de regio hier nog beter vorm en inhoud aan kan geven.’ MBO Utrecht, met acht vestigingen, is een zelfstandige aanbieder van een breed scala aan hoogwaardige beroepsopleidingen in de stad Utrecht. Een nauwe samenwerking met bedrijven en instanties moet garant staan voor een goede afstemming van het onderwijs op de beroepspraktijk. Het onderwijsaanbod is omvangrijk en kleinschalig tegelijk. De opleidingen richten zich met name op de aansluiting op het hoger beroepsonderwijs maar omvat ook volwaardige MBO eindopleidingen. 4500 studenten volgen een opleiding bij MBO Utrecht.
2 Reacties
ReagerenIs het een leuk idee om meer te vertellen wat wij als EventLab doen met studenten en het bedrijfsleven?
Ik hoor het graag,
Met vriendelijke groet,
Constance UItenbogaard, EventLab
Ik zou zeggen redactie@duic.nl en dan kijken we verder Constance!