Gemeente Utrecht koploper bezwaarschriften over afschaffen schoonmaakhulp | De Utrechtse Internet Courant Gemeente Utrecht koploper bezwaarschriften over afschaffen schoonmaakhulp | De Utrechtse Internet Courant

Gemeente Utrecht koploper bezwaarschriften over afschaffen schoonmaakhulp

Gemeente Utrecht koploper bezwaarschriften over afschaffen schoonmaakhulp
In de gemeente Utrecht zijn 840 bezwaarschriften ingediend over de afschaffing van de schoonmaakhulp. Dat blijkt uit een steekproef van het vakblad Binnenlands Bestuur.

In de gemeente Utrecht zijn 840 bezwaarschriften ingediend over de afschaffing van de schoonmaakhulp. Dat blijkt uit een steekproef van het vakblad Binnenlands Bestuur.

Zo’n drieduizend bezwaarschriften zijn sinds begin dit jaar ingediend bij 41 gemeenten over het veranderen of stopzetten van de huishoudelijke hulp. Binnenlands Bestuur spreekt van een ‘stortvloed’ aan bezwaarschriften. Veel gemeenten, waaronder Utrecht, kunnen de stroom nauwelijks aan en hebben extra personeel ingezet.

Uit het onderzoek van Binnenlands Bestuur blijkt dat er besluiten zijn genomen over zo’n kleine negenhonderd bezwaarschriften. Daarvan zijn er 549 gegrond verklaard en 326 ongegrond of afgewezen.

Sinds 1 januari zijn de eisen voor huishoudelijke hulp gewijzigd, hierdoor is het lastiger om in aanmerking te komen voor deze hulp. Ook geeft het rijk de gemeenten ruim 30 procent minder geld. “Het is gewoon niet leuk. Iedereen moet tenminste terug naar anderhalf uur huishulp in de week, maar we kunnen niet anders met de bezuiniging die we van de overheid opgelegd hebben gekregen,” aldus wethouder Margriet Jongerius in een eerder verschenen bericht.

1 Reactie

Reageren
  1. Geenstijl@Utrecht.

    Ach het klinkt zo zielig, minder geld van rijk en dan moet je maar vooral bezuinigen op thuishulp bij ouderen die dit land hebben opgebouwd.
    Je zou ook kunnen stoppen met de beruchte BBB en dat geld kunnen gebruiken voor dit tekort, maar ja het staat zo mooi op je politiek CV als je opkomt voor illegalen die niet weg willen omdat die Nederlanders nou eenmaal alles goed geregeld hebben voor jou als illegaal, en de politiek hun oudjes laten verrotten in hun luiers.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).