Gemeente Utrecht zet volgende stap in de herontwikkeling van gevangenis Wolvenplein Gemeente Utrecht zet volgende stap in de herontwikkeling van gevangenis Wolvenplein

Gemeente Utrecht zet volgende stap in de herontwikkeling van gevangenis Wolvenplein

Gemeente Utrecht zet volgende stap in de herontwikkeling van gevangenis Wolvenplein
De herontwikkeling van de gevangenis Wolvenplein is weer een stap dichterbij. Afgelopen voorjaar maakte de gemeente een concept-plan openbaar zodat bewoners en andere geïnteresseerden hun mening konden geven. Daarin werden onder andere huur- en koopwoningen, short stay appartementen, een hotel, werkruimtes en een restaurant voorgesteld voor de voormalige gevangenis. Ook komt er een brug over de Singel.

De herontwikkeling van de gevangenis Wolvenplein is weer een stap dichterbij. Afgelopen voorjaar maakte de gemeente een concept-plan openbaar zodat bewoners en andere geïnteresseerden hun mening konden geven. Daarin werden onder andere huur- en koopwoningen, short stay appartementen, een hotel, werkruimtes en een restaurant voorgesteld voor de voormalige gevangenis. Ook komt er een brug over de Singel.

De gemeente ontving in totaal 33 reacties, voornamelijk van direct omwonenden. De reacties op het plan hebben niet geleid tot grote wijzigingen, maar wel tot enkele aanpassingen. Ze gingen vooral over de geplande brug en de kap van de bomen. De belangrijkste wijziging van het plan betreft echter de opzet van de short stay appartementen.

Short stay appartementen

In het aangepaste plan komen er minder short stay appartementen, maar de oppervlakte van de appartementen wordt groter. “Hierdoor zijn de appartementen ook geschikt voor meerpersoonshuishoudens en gezinnen. Deze doelgroepen zullen naar verwachting gemiddeld langer verblijven dan de personen die alleen komen en kunnen een actievere bijdrage leveren aan de community”, zo schrijft de gemeente.

Brug

Er komt een brug over de Singel die het gebied verbindt met de parkeergarage Grifthoek en het Griftpark. De wens hiertoe bestaat al langer, maar stokte eerder op de financiering, die nu wel rond is. In de reacties gaven mensen aan voorstander te zijn van de brug. Ook maken mensen zich zorgen over de haalbaarheid van het plan als de brug niet wordt aangelegd.

Bomen

Een ander zorgpunt bij bewoners gaat over de bomenkap op het voorplein van de gevangenis. De gemeente heeft de gemeentelijk bomenbeheerder en een boomadviseur opnieuw laten kijken naar de conditie van de bomen. Specifiek werd onderzocht of het mogelijk was om drie Prunussen langs het hekwerk te behouden. Deze bomen bleken echter te veel aangetast door een zwam om behouden te kunnen worden. De bomen die worden gekapt, zullen op andere plekken in het plangebied worden gecompenseerd, zo laat de gemeente weten.

11 Reacties

Reageren
  1. Peter

    De laatste gevangenen zijn al bijna 10 jaar geleden vertrokken, nu maar wat gas op die lolly en doorpakken.

  2. Baliekluiver

    Gelukkig, er is net op tijd nog een ziekte of een zwam gevonden , dus worden er toch weer bomen gekapt. En die worden natuurlijk weer op andere plekken ‘gecompenseerd’. Dat is jargon voor spichtige sprietjes planten een plek waar we echt niets anders mee kunnen.

  3. Max

    Fijn dat er ook een hotel gedeelte komt !!! Een aantal jaren geleden heb ik in Zürich in een gevangenis hotel kunnen doorbrengen waardoor je een gevoel krijgt hoe klein en geïsoleerd het is.
    Strak een mooie unieke toevoeging aan het Hotel bestand van Utrecht!

  4. WV

    @ baliekluiver

    Als er al herplant plaatsvindt. Vaak gebeurt dat niet. Zie het Zocherpark: een en al lege plekken en stronken op plaatsen waar eens majestueuze bomen stonden.

  5. Van Puffelen

    Mooie studentenkamers met eigen toilet, wat wil je nog meer, huur +/- 700 want je woont wel in de stad!!!

  6. Koel Hoofd

    Oh jammer, nog meer hoerca voor de rijken.
    Het leek me wel wat voor het slinkse college om er eens een paar jaar achter de tralies te zitten om in alle rust te kunnen reflecteren over discriminatie, racisme, machtmisbruik, geldverspilling, clientelisme, vrijheidsinperking, de wet negeren…, eigenlijk alles wat ze de ‘extreem rechtse PVV’ verwijten.

  7. Erwin

    Koelhoofd houdt z’n hoofd niet koel…
    Clientelisme? Vertel!
    Vrijheidsinperking? Vertel!
    Machtsmisbruik? Vertel!
    Negeren van de wet? Vertel!
    Etc

  8. De psycholoog

    @ koelhoofd, wat een partij negatieve energie en tunnel visie. Doe iets met je onvrede in de persoonlijke relaties, wat daar komt het vandaan.

  9. Sven

    Heerlijk al die (cynische) humor in de reacties en tegelijk wel een punt maken. Lees ze met veel plezier. Toch fijn dat er betrokken burgers zijn👍

  10. Utrechtvoorutrecht

    @Koel Hoofd. Calimero hield met zijn eierschaal ook zijn hoofd koel. Ik zie veel gelijkenissen. U lijkt ook van team “het is niet eerlijk, want hullie…” Maar ik snap uw onvrede wel als u uzelf heeft veroordeeld tot het typen van ongefundeerde rants terwijl het gros van de samenleving wél iets bereikt. Is alleen een beetje flauw om dan iedereen de schuld te geven.

  11. Pee

    “Deze bomen bleken echter te veel aangetast door een zwam om behouden te kunnen worden. De bomen die worden gekapt, zullen op andere plekken in het plangebied worden gecompenseerd, zo laat de gemeente weten.”
    Het standaard antwoord op bomenkap.

    @De psycholoog
    Niemand met meer chronische tunnelvisie als links.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).