Plateau Monicabrug serieuze optie voor herbouw historische stadskraan | De Utrechtse Internet Courant Plateau Monicabrug serieuze optie voor herbouw historische stadskraan | De Utrechtse Internet Courant

Plateau Monicabrug serieuze optie voor herbouw historische stadskraan

Plateau Monicabrug serieuze optie voor herbouw historische stadskraan
De historische stadskraan aan de Oudegracht
Het plateau naast de Monicabrug is een serieuze optie voor de gemeente als locatie voor de herbouw van de historische stadskraan. Omwonenden worden hier morgenavond over ingelicht tijdens een inloopbijeenkomst bij RASA.

Het plateau naast de Monicabrug is een serieuze optie voor de gemeente als locatie voor de herbouw van de historische stadskraan. Omwonenden worden hier morgenavond over ingelicht tijdens een inloopbijeenkomst bij RASA.

De gemeente is al langere tijd op zoek naar een nieuwe locatie voor de herbouw van de historische stadskraan nadat de originele locatie, voor de Winkel van Sinkel aan de Oudegracht, niet haalbaar bleek.

De kraan stond van 1402 tot 1837 op de hoek van de Ganzenmarkt en de Oudegracht. De kraan sneuvelde echter bij het tillen van de zogeheten kariatiden (standbeelden) van de Winkel van Sinkel.

Stichting Bouwloods wil deze kraan herbouwen als leer/werkproject binnen de doelstelling van Stichting Bouwloods Utrecht. Met dit project zou Utrecht enerzijds een deel van de verloren geschiedenis terug krijgen en anderzijds is het een werkgelegenheidstraject door middel van opleiden en bieden van werkervaring.

De gemeente laat weten de bewoners zo vroeg mogelijk bij de plannen te willen betrekken en wil daarom nu al de plannen toelichten. De inloopbijeenkomst begint dinsdagavond 11 oktober om 19:00 uur in Rasa.

stadskraan monicabrug

Gekoppelde berichten

12 Reacties

Reageren
  1. Erick Koerts

    Sporen ze daar eigenlijk nog bij de gemeente Utrecht?

    Wat is er historisch aan een, overigens helemaal niet honderd procent op het origineel lijkend, voorwerp niet op de oorspronkelijke plek neerzetten?

    De volgende stap in de vereftelisering van Utrecht.

    Past mooi bij de steptoures, de segwaytorus, de speurtochten, de speltochten, ‘de weet ik niet wat allemaal’ waar je over struikeld als je op een zaterdag door Utrecht probeert te wandelen.

    Misschien Utrecht in het buitenland gaan aanprijzen als small Amsterdam, zie Lubach gisteren, dan komen er nog meer toeristen 😛

    Verder wel goed dat er leerwerkprojecten bestaan. Ga dan de Utrecht herbouwen als leerwertrajcect. Geen schande als een deel HC als compnesatie plat gegooid zou worden.

  2. Cico

    Historisch gezien een volkomen onbelangrijke kraan. Er stonden wel meer pre-industriële apparaten in de stad, denk aan molens. Zouden er dan echt geen nuttiger toepassingen zijn voor een leer/werktraject van Bouwloods dan een zinloze kraan op de verkeerde plek?
    En wie betaald dit?

  3. Edwin

    Wat Erick zegt!

  4. R_Utrecht

    Er is veel op af te dingen, maar het lijkt me een stuk mooiere invulling van de openbare ruimte dan het gemiddelde kunstwerk dat tegenwoordig wordt geplaatst.

  5. Michiel

    Als je al besluit zoiets terug te restaureren, dan op de zelfde plek en zelfde uitvoering. En als dat niet kan, steden veranderen nou eenmaal, dan is het jammer maar helaas…. Naast bouwkosten zijn er vooral de instandhoudingskosten. Wie gaat die betalen? Is er een uitbater te vinden? Misschien wel op de oorspronkelijke plek….

  6. Barend

    Ik stel voor dat de gemeente een plan ontwikkelt om het historische schip van de Dom te herbouwen. Nadat dan de originele locatie, het Domplein, niet haalbaar blijkt, kan er vast wel ergens anders een plekje gevonden worden. In Leidsche Rijn, of zo.

    Mijn hemel, hoe verzinnen ze het.

  7. BramD

    Leuk!
    Maar waarom daar? Want als ze hem nu een klein stukje dichter naar de weerdsluizen zetten en aan de binnenstadskant dan komt hij te staan op de plek waar de stadskraan eerder al werd gebouwd nadat de kraan bij de Ganzenmarkt het loodje legde. Zie bijv: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/Utrechtse_stadskraan_bij_de_Weerdbarrière.jpg

  8. Peet

    Die kraan moet toch in te passen zijn , op de plek waar die oorspronkelijk stond,,,oude gracht ganzenmarkt.

    De monicabrug heeft geen link met die kraan

  9. Van Pimpelen

    … herbouw De Utrecht?

  10. Levenskunstenaar

    Wat moet zo’n kolossaal ding bij de Monicabrug en op die locatie? De enige locatie die past, historisch en wat zicht betreft, is natuurlijk de oorspronkelijke locatie. Alsof je de stadspoort die ooit bij het Nijntjeplein stond gaat herbouwen ergens aan de Beneluxlaan. Jongens, en meisjes, denk toch eens na, geniet van het leven, volg een opleiding en doe iets leuks zou ik zeggen: duurzaam, zinvol voor de maatschappij.

  11. Luuk Upuuk

    Allereerst volkomen eens met Erick, Cico en Edwin. Maar dan de plek??? Dan kan ie net zo goed ergens in Leidse Rijn neergezet worden tussen andere nep-oud uitziende nieuwbouw.

  12. PvC

    De Utrecht herbouwen op de oorspronkelijke locatie. Dat vind ik persoonlijk eigenlijk wel een héél goed idee. Die kraan kan me verder gestolen worden, dat is me te Openluchtmuseum-achtig.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).