Gemeenteraad stemt in met nieuwe prostitutiezone | De Utrechtse Internet Courant Gemeenteraad stemt in met nieuwe prostitutiezone | De Utrechtse Internet Courant

Gemeenteraad stemt in met nieuwe prostitutiezone

Gemeenteraad stemt in met nieuwe prostitutiezone
De meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteravond ingestemd met de komst van een nieuwe prostitutiezone nabij de Einsteindreef met ruimte voor 162 werkplekken. Om de tijd te overbruggen totdat deze zone gerealiseerd is zullen er ter hoogte van het oude ziekenhuis 32 tijdelijke ramen worden geopend. D66 laat weten dat de vrouwen weer binnen enkele maanden aan het werk kunnen.

De meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteravond ingestemd met de komst van een nieuwe prostitutiezone nabij de Einsteindreef met ruimte voor 162 werkplekken. Om de tijd te overbruggen totdat deze zone gerealiseerd is zullen er ter hoogte van het oude ziekenhuis 32 tijdelijke ramen worden geopend. D66 laat weten dat de vrouwen weer binnen enkele maanden aan het werk kunnen.

D66-raadslid Selma Bas: “D66 heeft er altijd op aangedrongen dat de vrouwen snel weer aan het werk kunnen. We moeten voorkomen de prostitutie naar de illegaliteit verschuift en dat de veiligheid van vrouwen in gevaar komt. Het is daarom goed dat de vrouwen met deze schone start straks weer een werkplek hebben.”  

De ChristenUnie vond het een gemiste kans dat het heropenen van de prostitutiezone aan het Zanpad met zoveel snelheid is behandeld. Raadslid Jolande Uringa: “Het is een grote teleurstelling dat dit debat voor onze stad nauwelijks ruimte heeft gekregen. Kritische kanttekeningen werden weggewuifd als ideologische franje. Terwijl de schoonheid van de groene verbinding tussen het centrum van Utrecht en Oud-Zuilen zich ontvouwde, telde aan de tekentafel iedere seconde.”

Vorig jaar in juli werden alle seksboten op het Zandpad en alle ramen op de Hardebollenstraat gesloten nadat de gemeente de vergunning van de exploitanten ingetrokken had. De sluiting vond plaats na verdenkingen van mensenhandel. Door de sluiting van de raambordelen aan het Zandpad raakten 320 prostituees hun werkplek kwijt. De gemeente Utrecht heeft altijd aangegeven dat ze zo snel mogelijk weer een nieuwe locatie voor raamprostitutie wilde openen.

11 Reacties

Reageren
  1. Klaas

    Weet iemand wat er met de boten aan het zandpad gaat gebeuren? Ik wil er heel graag wonen.

  2. Geenstijl@Utrecht

    Die D66,nu maar hopen dat het goed komt, al twijfel ik eraan.
    Ik vind die hele sluiting zeer discutabel, en marionet Van Zanen moet zich niet laten gaan tijdens vragen over dit onderwerp.
    Nu moet er van gemeenschapsgeld weer plaatsen worden gecreëerd.

  3. Geenstijl@Utrecht

    @Klaas, daar zullen ambtenaren je al voor zijn als de boten mogen blijven liggen, wie wil daar niet wonen.

  4. Ruben

    De boten blijven liggen zolang er procedures van de exploitanten tegen het Waterschap en de gemeente lopen. Strikt genomen bestaat de mogelijkheid dat zij in het gelijk worden gesteld en dan moeten de boten weer open, terwijl men intussen de nieuwe zone aanlegt.

  5. Wilma

    Het moet gewoon geld kosten, anders is het niet goed. De dames hadden daar een geweldige plek,iedereen wist wat daar was. Utrecht stond hierom ook bekend, net als de wallen in Amsterdam. Gemeente Utrecht moet zich eens een keer gaan beraden over zaken die wel belangrijk zijn.

  6. andreas

    En wat is het verschil met de nieuwbouw dat daar geen mensenhandel plaats vind. Los van alle overlast die zo’n zone veroorzaakt in een woonwijk.

  7. Geenstijl@Utrecht

    Ik heb inmiddels begrepen dat dit ambtelijke bestuurs grapje de Utrechters 4,5 miljoen gaat kosten.
    Met dank aan overbezorgde ambtenaren en stadsbestuur, tel uit de winst.

  8. Renee

    Pure geldverspilling, het creëren van een nieuwe werkplek. Ik snap niet waarom de boten niet weer in gebruik genomen kunnen worden door prostituees. Het zandpad met de hoeren is cultureel erfgoed van Utrecht!

  9. Noortje

    Jaja, ze gaan de zone 30 meter verplaatsen. 30 meter!!! Alleen de voorbereiding voor de 32 tijdelijke plekken kost al 450.000 euro. 30 meter verplaatsen = 450.000 E. van ons geld mensen. Terwijl die geweldenaren in de raad de veiligste zone van NL gewoon gesloten hebben. Het pad was veruit de veiligste zone van NL. Nu al meer dan een jaar dicht, al een jaar lang leugens en bedrog uit de raad, en justitiele kant. Ze moeten zich schamen. Temeer er uit een rapport uit jan/feb 2013 op te maken valt dat alles naar behoren verliep. Zielige vertoning dit, gister in de vergadering werd van Zanen gevraagd hoeveel van die vermeende mensenhandelaren veroordeeld waren in de tussentijd, en hoeveel er nu vastzitten. Daar kon hij geen antwoord op geven, wat een waanzin. Op deze manier is van Zanen gewoon de trekpop van Wolfsen.

  10. Utrechtse

    Prostitutie moet naar de rand van de stad verplaatst worden. Dat hoort niet in een woonwijk en zeker niet in een woonwijk waar al gedoe is rondom veiligheid.

  11. onbekend

    Beste lezer,,

    Zo als het er nu uit ziet, is eerlijkheid ver te zoeken in de politiek, voor zover die al bestaat voor grote delen van de bevolking

    Misschien heb ik het bij het verkeerde eind, maar zo als langzamerhand de plannen voor her inrichting zich ontvouwen blijkt dat de werkruimten voor de publieke vrouwen totaal te verdwijnen uit de herinrichting plannen van de gemeenten.

    Wat zijn inspraak en voorlichting aan betreffende , nog waard?

    Is het omdat de beroepsgroep die het aangaat de politiek niet interessant genoeg? Is dat om dat het voor velen verwerpelijk is?
    Zijn die mensen het niet waard om voor in de bres te springen?

    Het is voor bestuurders juist een morele plicht om voor minderheden en ongebruikelijke beroepsgroepen een lans te breken,in plaats om zich er een Jantje van Leiden ,zich er van te ontdoen.

    Met argumenten als vrouwenhandel.

    Men heeft met een kanon op op een mug geschoten.
    Dat is nu onderhand ook wel duidelijk aan het worden.

    Ik onthoud mij van de verder kritiek over oorzaken waar totaal met geen woord over is gerept, die veel schadelijker zijn en waar men met een boog omheen is gegaan om de vingers niet te branden.

    Het resultaat is dat de goeden weer moeten leiden onder de slechten, die worden naar de bijstand verwezen, door de toenmalige Burgemeester (van Burgervader kan men niet spreken in dit geval) Die zou beter moeten weten, zou je denken, was nota bene rechter!

    Het is wel mogelijk om er huizen te plannen voor vermogende mensen.
    Daar heeft blijkbaar de meerderheid van het stadsbestuur en hoogheemraadschap en projectontwikkelaars wel oren naar.
    (stat natuurlijk beter op hun C.V.)

    De aap komt langzamerhand uit de bestuurlijke mouw .
    Het grootkapitaal tiert weelderig.
    Het recht van redelijkheid en gezond verstand blijkbaar niet.

    Wanneer houd het eens op om deze BEROEPSGROEP het leven totaal onmogelijk te maken , en hen ook een volledige plaats in Stad en Land te gunnen ,zoals dat voor de meerderheid al lang van zelf sprekend is.

    Tot slot wil ik mij verontschuldigen voor die genen die wel oprecht bedoelingen hadden voor deze beroepsgroep , het is niet de bedoeling om iedereen over een kam te scheren.

    Het getuid van weinig bestuurlijk Elan.

    Ondanks alles toch nog een vriendelijke groet,

    Van:Onbekend nul.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).