Bij studentendisco Woolloomooloo in Utrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere mensen bekneld geraakt door een verdrukking. Een man uit Bunnik raakte gewond, tien slachtoffers hadden volgens een woordvoerder van de uitgaansgelegenheid ademhalingsproblemen. Dat meldt RTV Utrecht.
Het incident aan het Janskerkhof vond rond 03.00 uur plaats. De politie kwam na een melding bij de kroeg omdat er grote drukte was ontstaan bij de ingang. Daarbij was een meisje gestruikeld, waarna ook andere bezoekers ten val waren gekomen.
Bij de ingang troffen agenten een 19-jarige Bunniker bewusteloos op de grond. De man is met een gebroken oogkas naar het ziekenhuis vervoerd. Waarschijnlijk is hij onder de menigte terecht gekomen en daarbij gewond geraakt.
Tien andere bezoekers moesten naar het ziekenhuis vanwege ademhalingsproblemen, maar zij konden snel uit het ziekenhuis worden ontslagen. Het 19-jarige slachtoffer maakt het gezien de omstandigheden goed, maar moet wel geopereerd worden.
Hieronder de verklaring van het Utrechts Studenten Corps, eigenaar van de disco.
Dames en heren,
Beste pre-UIT lopers,
Naar aanleiding van de gebeurtenissen in de Woolloomooloo van de nacht van 8 op 9 augustus sturen wij een korte toelichting.
Om een uur of drie ’s nachts is er een situatie ontstaan bij de ingang waarbij de instroom van mensen botste met de uitstroom. Hierbij zijn mensen in het nauw geraakt en ontstond een benarde situatie.
Door de grote drukte bij de ingang waren wij genoodzaakt het pand te ontruimen en kwam de avond vroegtijdig tot een einde. De politie heeft de portiers bijgestaan bij de ontruiming en deze verliep volgens protocol.
Door de omstandigheden is een aantal mensen bekneld geraakt. Deze mensen zijn begeleid naar het ziekenhuis. Eén jongen van 19 wordt nog behandeld in het ziekenhuis. Zijn situatie is stabiel. Er is goed overleg geweest met zijn familie en er lijkt geen sprake te zijn van blijvend letsel.
Wij hebben extra maatregelen getroffen om te voorkomen dat een dergelijke situatie weer plaatsvindt. Zo hebben wij het aantal portiers verhoogd voor de komende avond en is er een extra doorstroommogelijkheid gecreëerd via de studentensociëteit naast de Woolloomooloo.
Houd rekening met langere wachttijden.
Wij wensen jullie een fijne Introductietijd toe!
Met vriendelijke groet,
De Senaat van het Utrechtsch Studenten Corps
Het Petit Comité van de Woolloomooloo
11 Reacties
ReagerenTypisch een voorbeeld van volledig doorgeslagen en stomdronken kerels en wijven, die elk contact met de realiteit al lang geleden hebben verloren. Dit is geen nieuws, maar een gebruikelijk opstootje van losgeslagen boeren en boerinnen, die na het melken een avondje naar het dorp gaan.
Beste Eduard,
Maak jezelf toch niet zo compleet belachelijk.
Touché Kurt.
Aan alle UIT-ers: welkom in Utrecht! Dit wordt de mooiste tijd van je leven, in de mooiste stad van het land. Geniet ervan!
Inderdaad burgermans Eduard, een beetje rumoer is van alle tijden, en zelfs noodzakelijk voor een scherp en rijk studentenleven.
U beledigt het edele boerenbestaan terwijl u uw frustratie bedoelt te uiten over studenten, hoe knorrig.
Was het niet zo dat bij het eerste de beste incident waarbij de Woolloomooloo qua ongeregeldheden en een gebrek aan organiserend vermogen iets te verwijten valt de vergunning meteen ingetrokken zou worden, vanwege meerdere incidenten in het verleden? Gaan we nu eens optreden gemeente? Of heeft het old boys network weer een streepje voor, zoals altijd?
Veiligheid bij feesten en evenementen moet je niet overlaten aan knulletjes van 21/22 met een slok op, die het stimuleren van helemaal los gaan op alcohol tot het hoogst haalbare hebben verheven.
Grappig dat wanneer deze knaapjes een jaar of 45/ 50 zijn en rondom het Wilhelminapark of Lepelenburg wonen, zelf geen enkele tolerantie meer hebben wanneer het aankomt op overlast.
@ Vincent: grappig dat je zelf aanhaalt dat boeren beledigt moeten zijn wanneer ze met studenten vergeleken worden, mijn inziens correct.
@Tja
ik denk dat vincent dat niet bedoelt, de belediging zit ‘m in het denigrerende ‘losgeslagen boeren en boerinnen, die na het melken een avondje naar het dorp gaan’. goed lezen!
verder heb je toch totaal geen last van die ‘knaapjes’ als ze eens met teveel in een kroeg willen proppen? wat voor irritatie over je eigen leven zit je nu af te reageren man
‘Vooooo!
Waar was Fred?????
Ik heb een haar in mijn glas
Lul! nog geneukt?