Altijd al willen weten wat dat schilderij op zolder waard is, of dat zilveren servies van uw overleden grootouders? Aankomende zaterdag kunt u met al uw waardevolle of waardeloze spullen naar het Centraal Museum in Utrecht om deze te laten taxeren, het is dan namelijk Nationale Taxatiedag.
“De meeste Nederlanders weten niet wat hun inboedel waard is. Zo blijkt de suikerpot van tante Lies een antieke zilveren brandewijnskom uit 1772 te zijn met een verzekeringswaarde van € 2.500.”
In het museum is een team van taxateurs aanwezig voor een gratis taxatie van goud, zilver en sieraden, kunst en toegepaste kunst, klokken en horloges, Art Deco maar ook auto’s en machines. U mag niet de volledige inboedel laten taxeren; maximaal vijf voorwerpen per persoon.
Blijken uw spullen heel waardevol te zijn dan is er ook een adviseur van Deloitte aanwezig. Mocht u vragen hebben over erf- en schenkingsaspecten van kunst en antiek dan kunt u deze aan de adviseur stellen.
Naast het Centraal Museum kunt u ook terecht in het Bonnefantenmuseum in Maastricht, het Cobramuseum in Amstelveen, het Drents Museum in Assen, het Historisch Museum in Haarlem en het Zeeuws Museum in Middelburg. In elk museum is nog een specifieke specialist aanwezig, in Utrecht is dit een taxateur die gespecialiseerd is op het gebied papiergeld, munten, oude effecten en historische documenten.
1 Reactie
ReagerenWanneer zijn er taxatie dagen