Jette en Jildou drinken koffie bij de Koekfabriek: ‘ Een haast sprookjesachtige ervaring’ | De Utrechtse Internet Courant Jette en Jildou drinken koffie bij de Koekfabriek: ‘ Een haast sprookjesachtige ervaring’ | De Utrechtse Internet Courant

Jette en Jildou drinken koffie bij de Koekfabriek: ‘ Een haast sprookjesachtige ervaring’

Jette en Jildou drinken koffie bij de Koekfabriek: ‘ Een haast sprookjesachtige ervaring’
‘U betaalt alleen de koekjes, de koffie is van ons.’ De barista herhaalt het zinnetje enthousiast bij iedere klant, maar het verveelt of irriteert niet. In de sympathieke Koekfabriek in de Slachtstraat – het steegje tussen ’t Hoogt en de Neude – hebben ze dus lekkere koekjes, maar ook hele fijne koffies. Jette & Jildou gingen langs.

‘U betaalt alleen de koekjes, de koffie is van ons.’ De barista herhaalt het zinnetje enthousiast bij iedere klant, maar het verveelt of irriteert niet. In de sympathieke Koekfabriek in de Slachtstraat – het steegje tussen ’t Hoogt en de Neude – hebben ze dus lekkere koekjes, maar ook hele fijne koffies. Jette & Jildou gingen langs.

Sinds februari is het Utrechtse centrum weer een koffiebar rijker: de Koekfabriek. Wéér eentje, zult u zich misschien afvragen. Utrecht heeft niet bepaald een gebrek aan koffietentjes. Dit exemplaar is echter weer een waardige variant binnen het genre: een prachtig opgeknapt hoekpand met vintagemeubels en verse bloemen in rode gieters, een stevig koffiezetapparaat en een barista met een snor die naar boven opkrult. Ze verkopen koekjes die worden gemaakt door mensen met een verstandelijke beperking. Zo’n initiatief mag wat ons betreft met alle liefde de Utrechtse koffiemarkt komen bestormen.

Het hoekpand bestaat voor de helft uit de daadwerkelijke bar. Voor zitplaatsen blijft dus weinig ruimte over. Er is één laag zitje en zes plekken aan de bar of aan het raam. Met lekker weer staan er twee bankjes buiten. Dat is enerzijds jammer, anderzijds zorgt het ervoor dat we het knusse gevoel krijgen alsof we bij de barista op bezoek zijn. Niet op een afschrikkende manier, want het is een toffe vent die zich niet opdringt, en geestig is bovendien. Als een vrouw een koffie verkeerd besteld vraagt hij: ‘wilt u meer koffie, of meer verkeerd?’ We love it. Op zondagmiddag met de hele familie op de koffie zit er echter niet in, of het wordt een beetje propwerk.

We bestellen een koekje – met koffie. We kunnen kiezen uit chocolate chip, cantuccini, boterkoek of een kaneelkoekje. In twee rondes proberen we ze alle vier.  We moeten eerlijk zeggen dat we niet van onze stoel vallen van verrukking, maar lekkere koekjes zijn het wel. De koffie is heerlijk. Goed van formaat, stevig schuim op de cappuccino en latte macchiato, smaakvolle espresso’s. Net op het moment dat je denkt wel wat water te lusten, zet de barista-met-snor twee glaasjes op tafel.

Bij elkaar is een bezoekje aan de Koekfabriek een haast sprookjesachtige ervaring. De rust zo midden in het centrum zonder auto’s die voorbij razen, de mystieke barista, de potten met koekjes en olijke illustraties van het koekmaakproces: het is een zorgeloos kinderboek waar je voor een uurtje in kunt stappen. En ze hebben ook nog lekkere koffie. Wat wil je nog meer?

Unique selling point: het uitgebreide koekjes-assortiment en de barista-met-snor

Afknapmomentje: de wat minimale zitgelegenheid; een vrij plekje moet je treffen

Wij hebben ook een Facebook-pagina! Like Jette & Jildou drinken koffie en blijf op de hoogte van onze nieuwste koffietests.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).