Het nieuwe wietbeleid van minister Opstelten van Justitie en Veiligheid heeft ook in Utrecht tot tevreden reacties geleid. De gemeente Utrecht is blij dat de wietpas wordt afgeschaft. Vooral de ‘vrijheid’ die gemeenten krijgen om zelf te beslissen of ze coffeeshopbezoekers gaan controleren of niet, stemt tot tevredenheid. Toch lijkt er nog geen overeenstemming rond de Utrechtse plannen voor de invoering van een wietclubs.
Deze week werd uit een brief van Opstelten aan de Tweede Kamer bekend, dat de eerdere plannen van het kabinet worden bijgesteld. De wietpas wordt afgeschaft. Bezoekers van coffeeshops moeten vanaf volgend jaar laten zien dat ze in Nederland woonachtig zijn. Dat kan met een identiteitsbewijs of een verblijfsvergunning in combinatie met uittreksel uit de gemeentelijke basisadministratie. Gemeenten mogen voortaan ‘maatwerk’ leveren bij de aanpak van overlast rond coffeeshops, schrijft de minister verder. Het Utrechtse stadsbestuur is blij met de afschaffing van de wietpas, maar lijkt nog geen overeenstemming met de minister te kunnen vinden over het hier lopende plan voor de invoering van wietclubs. Dat plan van wethouder Victor Everhardt gaat uit van verenigingen, wietclubs, waarvan gebruikers lid worden. De verenigingen kweken voor hun leden de toegestane planten. De plannen van Everhardt worden op dit moment verder uitgewerkt. Opstelten blijft voet bij stuk houden over de teelt van cannabis.
Ook van de baan is het zogenaamde afstandscriterium waarbij werd bepaald, dat coffeeshops zich niet binnen een straal van 350 meter rondom basisscholen en middelbare scholen mogen bevinden. Met name het CDA heeft zich daarvoor hardgemaakt. In Utrecht is plaats voor maximaal 17 legale verkooppunten van softdrugs. Er zijn er nu 13, waarvan er zeven zouden moeten sluiten op basis van het afstandscriterium. De gemeente is blij met het vervallen van dat criterium, maar inwoners minder. Die kwamen afgelopen week al in opstand tegen de vergunningaanvraag voor een tweede coffeeshop langs de Croeselaan op 400 meter afstand van een middelbare school. Sowieso lijkt er onder inwoners weinig draagvlak voor de vestiging van coffeeshops in hun buurt vanwege de angst voor overlast. De situatie in de Breedstraatbuurt lijkt daarin een weinig opbeurend vooruitzicht.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.