Utrechters die tijdens Koninginnedag een niet verkocht elektrisch apparaat inleveren, maken kans op een luxe hotelovernachting. Inleveren kan bij een van de achttien studenten die aan het eind van de vrijmarkt met een kruiwagen langs kleedjes en kraampjes lopen om apparaten met een stekker of batterij op te halen. Mensen kunnen de apparaten ook zelf inleveren bij een van de drie inleverpunten op de vrijmarkt. Deze ludieke actie is de start van een meerjarige campagne van de gemeente Utrecht.
Doel van de actie ‘Inleveren? Waarom Niet?’ is om bewoners te stimuleren naast hun groot afval ook hun kleine elektrische apparaten naar het afvalscheidingsstation te brengen. ‘Het recyclen van scheerapparaten, strijkbouten, spaarlampen en broodroosters loont! Maar liefst 70 tot 95 procent van die gebruikte materialen zijn geschikt voor hergebruik in andere producten’, aldus Mirjam de Rijk, wethouder Duurzaamheid en Financiën. ‘We besparen zo veel grondstoffen en het milieu. Dus lever die apparaten en spaarlampen vooral in!’
De inzamelactie vindt plaats op Koninginnedag van 14.00 tot 18.00 uur in het vrijmarktgebied. De studenten halen de apparaten op, maar mensen kunnen ze ook op drie punten aan de Weerdsingel inleveren: bij de Monicabrug, de Van Asch van Wijcksbrug en de Noorderbrug. Bij het inleveren van een elektrisch apparaat ontvangen zij een kraskaart waarmee ze kans maken op een luxe hotelovernachting. Op www.inleverenwaaromniet.nl, de officiële campagnesite van Wecycle die de inleveractie financieel steunt, staan tips voor bewoners om afval gescheiden in te zamelen en de wat er daarna mee gebeurt.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.