Laatste week om in te schrijven voor Oranje Fonds Kroonappels | De Utrechtse Internet Courant Laatste week om in te schrijven voor Oranje Fonds Kroonappels | De Utrechtse Internet Courant

Laatste week om in te schrijven voor Oranje Fonds Kroonappels

Laatste week om in te schrijven voor Oranje Fonds Kroonappels

Maatschappelijke organisaties in Utrecht maken zich klaar voor NLdoet op 15 en 16 maart. Een record aantal organisaties en vrijwilligers hebben zich al aangemeld. Ook de Oranje Fonds Kroonappels actie stroomt vol. Van de reeds 1.000 aangemelde initiatieven komen er 80 uit Utrecht. Komende week is de laatste week waarin het mogelijk is om een maatschappelijke organisatie aan te melden voor de actie, daarna zal het publiek hun favoriet uitkiezen. 

Elk jaar besteedt het Oranje Fonds € 30 miljoen aan de steun van sociale initiatieven en grote en kleine maatschappelijke organisaties in ons land. Ook wordt regelmatig de hulp van het publiek ingeschakeld. Zoals bij NLdoet, waarbij organisaties en vrijwilligers twee dagen lang klusjes opknappen voor mensen die dat niet makkelijk zelf kunnen, of gewoon een steuntje in de rug kunnen gebruiken.

Kroonappels

Ter ere van de aankomende troonswisseling heeft het Oranje Fonds dit jaar ook een zoektocht opgezet naar de Kroonappels van Nederland. Maatschappelijke organisaties kunnen tot 8 maart bestaande initiatieven voordragen in de categorieën: Jeugd, Buurt en Helpende Hand. Het Nederlandse publiek kiest vervolgens per gemeente een favoriet en de winnaars krijgen het predicaat Oranje Fonds Kroonappel,  € 50.000,- en een bronzen beeldje, uitgereikt op Paleis Noordeinde door de nieuwe Koning en Koningin.

De financiering van de Oranje Fonds projecten komt van de Nationale Postcode Loterij, de Lotto en van Vrienden en het bedrijfsleven. De Prins van Oranje en Prinses Máxima zijn beschermpaar van het Fonds.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).