Reizigers op station Utrecht Leidsche Rijn kunnen vanaf maandag elke tien minuten een trein naar Utrecht Centraal pakken. De trein naar Leiden Centraal via Woerden gaat vanaf 30 juni op maandag tot en met donderdag extra stoppen op Leidsche Rijn. Daarmee wordt de frequentie verhoogd van vier naar zes treinen per uur.
“Utrecht Leidsche Rijn ontwikkelt en groeit hard”, zegt Irma Winkenius, regiodirecteur NS. De extra treinstop op Leidsche Rijn biedt voor veel reizigers een betere verbinding en een deel van de reizigers hoeft minder vaak over te stappen. NS, provincie en gemeente Utrecht verwachten dat met deze extra treinstop meer mensen de trein gaan gebruiken en dat de drukte op Utrecht Centraal minder wordt.
Meer plannen voor station Leidsche Rijn
Naast extra treinstops hebben de provincie en gemeente Utrecht ook plannen voor meer en betere busaansluitingen en deelmobiliteit bij het station, laat gedeputeerde Mobiliteit van de provincie Utrecht André van Schie weten. “We verbeteren ook de looproutes en pakken de fietsparkeervoorzieningen aan. Voor het busstation werken we in 2025 en 2026 aan betere blindegeleidelijnen, betere beschutting tegen regen en wind, meer groen en een betere oversteek tussen trein en bus.”
Feestelijk moment
Reizigers worden de ochtend van 30 juni feestelijk onthaald op station Utrecht Leidsche Rijn met koeken en koffiebonnen van lokale bakkerij Amadeus. De koffiebonnen kunnen nog de gehele maand juli worden ingewisseld bij de bakkerij voor een gratis kopje koffie of een croissantje.
9 Reacties
ReagerenVeel mensen kwamen al niet in winkelcentrum leidsche Rijn en dat gaat nu met deze trein verbinding nog minder geburen. Waarom zou je in Leidsche Rijn uitstappen als je 1 minuut verder in de binnenstad kan uitstappen. Ik heb nooit begrepen waarom ze dat winkelcentrum niet in Vleuterweide is gerealiseerd midden in leidsche Rijn waar nu ook een winkelcentrum zit, wat helaas wel moeilijk is te bereiken met de auto, dat weer wel!
Een goede ontwikkeling.
@Van Dam
Dat is zo geworden omdat het (inter)nationaal beleid is dat zich in de steden alle voorzieningen binnen een straal van 15 minuten lopen moeten bevinden en faalt omdat wensdenken niet functioneert op woon- en leefomgevingen.
“deelmobiliteit”
Ander woord voor fiets, auto en bakfiets verhuur.
@vandam ik snap de logica niet. Waarom zouden meer (stoppende) treinen tot minder bezoekers leiden?
Zelf heb ik veel plezier van station Overvecht, waar door het samenvoegen van sporen lekker veel treinen stoppen (het pendeltje naar Utrecht Maliebaan is overdag ook nog een mooie bonus!).
Voor de reiziger is het een zegen: Met zo’n 6x uur frequentie dan kom je op het punt waar je niet eens meer de reisplanner erbij pakt: als je ergens heen moet, dan ga je gewoon en pak je de eerstvolgende.
Belangrijk, want hiermee wordt Leidse Rijn meer verbonden met Centraal, ( 5 min reistijd maar ) en de andere 6 stations. Een doorgaande verbinding Overvecht – LRC is er helaas niet.
Er rijden wat treinen extra en de grootste mafkezen roeren zich alweer met hun domme complotten. Wat een wereld is dit toch geworden.
Waarom niet ook gewoon stoppen in Terwijde? Dat is by far het drukste station in Leidsche Rijn. Daar wordt nu dus 2x per uur gewoon voorbij gereden. Heel bijzonder.
@Van Dam
Leidsche Rijn Centrum is er voor de inwoners van Leidsche Rijn. Waarom zou je uit Woerden of Bodegraven de trein naar Leidsche Rijn Centrum nemen?
Even even voor de volledigheid: de trein van Leiden naar Utrecht stopte eerder níet in Leidsche Rijn. Het is voor inwoners van Bodegraven, Alphen en Leiden nu dus gemakkelijker om Leidsche Rijn Centrum te bezoeken.