Het begon zo gemoedelijk. Supporters van Derby County waren vanmiddag op de Neude om zich voor te bereiden op de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht. Politie was in de buurt maar hoefde niet in te grijpen. Hoe anders was het op Zoudenbalch, het trainingscomplex van FC Utrecht waar de wedstrijd om 15.00 uur begon. In de eerste helft dreigde een escalatie tussen supporters van beide clubs. De politie heeft ingegrepen en 15 arrestaties verricht.
De politie intervenieerde met twee groepen van de Mobiele Eenheid. De arrestanten zijn allen overgebracht naar het arrestantencomplex. Tijdens de rest van de wedstrijd en na afloop bleef het verder rustig. De Engelse supporters zijn na afloop van de wedstrijd onder begeleiding vervoerd naar het station.
Op Twitter spreken diverse supporters hun walging uit over het wangedrag. De wedstrijd zou eerst in Nieuwegein worden gespeeld. Uit vrees voor rellen werd deze door de burgemeester verbonden.
De wedstrijd tussen beide ploegen eindigde in 2-3 in het voordeel van de bezoekers.


19 Reacties
ReagerenHet zijn ook net kleine kinderen, waarom niet de inzet van de politie verhalen op de raddraaiers, daar is toch wel een APV die daarin voorziet.
Het zijn ook altijd dezelfde debielen die alleen in groepsverband iets durven te ondernemen.
Weer een schaamteloze sportieve vertoning in Utrecht.
Goh, het zou ook eens niet.
Het blijft een belevingsproduct, nietwaar?
@ Geenstijl@Utrecht
Ben jij er zo een die er tussen gaat staan en de menigte tot kalmte maant of heb je alleen een grote bek op het internet?
Jmmr dat het uit de hand heeft moeten lopen. De Engelsen begonnen te provoceren, jmmr dat een paar idioten er weer op in gingen. Dit had een gezellige dag moeten worden voor families en vrienden.
Blijft jammer dat ons mooie stadje zulke lelijke supporters heeft
@Gregoor: Ik was bij de wedstrijd aanwezig en het waren in eerste instantie een aantal provocerende Engelsen (er waren er 800!) die een duit in het zakje deden. Ja, als je dan wat Utrechters hebt die dat niet fijn vinden krijg je dit als logisch gevolg. Maar niet direct met je vingertje naar de Utrechters wijzen, zeker als je niet er niet bij was, is niet echt fatsoenlijk.
Geen politie inzet voor dit soort raddraaiers. Gewoon lekker laten matten.
Ondergetekende observator extraordinaire stond vlakbij de bron van de schermutselingen en zag dat een groepje puisterige pubers (met het IQ van de gemiddelde temperatuur van een tropisch zoetwateraquarium) enkele Engelsen begon uit te dagen. De firestarters in dit conflict waren duidelijk enkele mentaal gehandicapte incest-proleten van de Utrecht stam.
Als ultra positief mens probeer ik vooral de poëtische waarde van de hele situatie in te zien. Het is wel weer van een onbeschrijfelijke schoonheid dat dit uitgerekend in de eerste week van het hilarische “partnership” tussen Belevingsproduct Het Wapperende Vingertje (FC Utrecht) en Zorg voor de Zaak moet gebeuren.
Het bespottelijk megalomane maatschappelijke verbeteringsproject van falende graaier Wilco “Maserati” van Schaik en de zorggraaiers van Zorg voor de Zaak staat nauwelijks nog in de stijgers of de eerste imago-technische deuk is er door de realiteit al weer letterlijk ingeslagen. Nooit eerder nivelleerde de realiteit het belevingsproduct zo snel tot het hoopje bullshit dat ze is…Episch!
Salut,
S-â-n-m-ă-r-t-e-a-n
@Timo, Ik heb alleen een grootte bek op het internet, zou jij moeten weten.
S-â-n-m-ă-r-t-e-a-n
Mooi gesproken !!!
Sanmartean dat je een hekel aan WvS hebt is welbekend, maar hem en de nieuwe hoofdsponsor betrekken bij dit achtetlijke tokkie-gedrag van een paar gestoorden onder de Utrecht-aanhang slaat helemaal nergens op.
@Bill praat geen onzin. Die Engelsen werden in 3 bussen vervoerd, daar gaan ongeveer 50 man in per bus. Zoals meerdere reacties aangeven, het waren inderdaad de Utrechtse randdebielen die, terwijl er tussen de oude garde aan weerszijden handen werden geschud voor een biertje na afloop, die die handdruk als startsein zagen om de aanval in te zetten en wilden doortrappen op een Engelsman die op de grond terecht kwam.Tja, toen gingen Engelsen hun tanden laten zien. En hoezo niet oordelen als je er niet bij was?! Voor dit soort stompzinnig gedrag hoort altijd wat van gevonden te worden, ookal was je er niet bij. Had jij ook kunnen doen trouwens…
Domvolk, die Engelsen waren zich gisteren al om 12uur aan het indrinken op de neude.
Heerlijk sfeertje weer.
Hoe is het mogelijk dat voetbal lief hebbers elkaar zo in de haren vliegen ,je komt toch om sportief voetballen te kijken of zie ik dit verkeerd daarom hou ik niet van voetbal altijd ellende.
Wellicht een van de bij-effecten van de grootschalige Utrecht promotie tijdens de Grand Depart.
Ja, gek is dat toch. Tijdens de Grand Depart een miljoen bezoekers en eigenlijk geen incidenten. Tijdens één oefenwedstrijd FC Utrecht anderhalve man en een paardenkop van het niveau kansarme amoebe en het is meteen matten.
Moord en brand schreeuwen als de burgemeester van Nieuwegein de wedstrijd verbiedt en dan samen zijn gelijk bewijzen. Chapeau mannen, het belevingsproduct staat weer op de kaart. Sukkels…