Het kruispunt Zandweg-Europaweg in de Utrechtse wijk Vleuten-De Meern moet flink gaan veranderen. Het college heeft het plan voor de nieuwe inrichting gepresenteerd, waarop bewoners en belanghebbenden hebben gereageerd. Daarmee is een volgende stap in het proces gezet.
Zo moet op het dubbele kruispunt een maximale snelheid van 30 kilometer per uur gaan gelden. Dat betekent ook dat drempels en plateaus op de lagere snelheid worden aangepast, en dat de rijbaan wordt versmald.
Voetgangers en fietsers moeten meer ruimte krijgen om veilig over te steken. Daarbij komt een nieuwe route voor voetgangers op de Europabrug en komt de oversteek op de Rijksstraatweg op een beter zichtbare plek.
Autoverkeer
Bewoners die hebben gereageerd op het plan, zeggen de nieuwe voetgangersverbindingen een grote verbetering te vinden. Wel geven ze aan meer maatregelen tegen drukte op de Europaweg te willen zien. Het autoverkeer daar zou nog te dominant zijn.
De reacties van bewoners worden meegenomen in de definitieve versie van het plan voor de herinrichting. Daarna wil de gemeente naar eigen zeggen direct gaan beginnen met de voorbereiding en uitvoering van het plan. Dat is sneller dan gewoonlijk.
Als alles volgens plan verloopt, beginnen en eindigen de werkzaamheden in juni 2022.
3 Reacties
ReagerenIs idd een zeer onoverzichtelijk kruispunt, en vaak gevaarlijk vanwege te snel rijdende automobilisten.
Maar naar mijn bescheiden mening zijn er wel urgentere kruisingen en wegen aan te pakken zoals de Oudenoord, de Adelaar-racebaan etc. Vreemde keuze dus.
Mooi
Ziet er allemaal nog vrij nieuw uit…
Was het ontwerp zo slecht?