De Utrechtse thuisorganisatie Multi Maatzorg staat tot half augustus onder verscherpt toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). De thuiszorgorganisatie voldoet niet aan de regels die de inspectie onder meer stelt aan het voorschrijven en toedienen van medicatie. Zo zouden medewerkers die medicijnen geven of toedienen daar onvoldoende deskundigheid voor hebben.
Het is volgens de inspectie bijvoorbeeld onduidelijk of de medewerkers geneesmiddelen wel echt verstrekt of toegediend hebben. De thuiszorgmedewerkers zouden ook niet weten hoe zelfstandig een cliënt is als het gaat om het verantwoord medicijngebruik. Ondanks het gebrek aan medicatiekennis bij de werknemers, zorgt de thuiszorgorganisatie te weinig voor (bij)scholing over geneesmiddelen voor de medewerkers.
Eerdere inspecties
Tijdens verschillende inspectiebezoeken heeft de IGZ aangedrongen op verbeteringen van de medicatieveiligheid. De eerste vond al in januari van dit jaar plaats, waarna het verscherpte toezicht werd ingesteld. Eind maart bleek dat Multi Maatzorg zich wel had ingezet om de risico’s rondom medicatieveiligheid te verminderen, maar volgens het IGZ onvoldoende en niet binnen de toegezegde tijd. Daardoor zijn er nog te veel risico’s op het gebied van medicatieveiligheid.
Tijdens het verscherpte toezicht zal de inspectie de thuiszorgorganisatie onaangekondigd bezoeken. Als Multi Maatzorg in augustus nog steeds niet aan de eisen voldoet wordt het verscherpte toezicht nog eens met zes maanden verlengd.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.