De Katholieke Scholenstichting Utrecht (KSU) lanceert het fonds ‘Ieder kind een kans’. Met het fonds kunnen activiteiten voor kinderen, die de overheid niet vergoedt, worden gefinancierd. Het gaat om activiteiten die bijdragen aan de ontwikkeling van kinderen, zoals vieringen, excursies, schoolkampen, activiteiten in en met de wijk of activiteiten voor goede doelen.
Het zijn activiteiten buiten de lessen, die niet vallen onder het onderwijsprogramma en daarom niet met geld van de overheid mogen worden betaald.
“Met dit fonds willen we elk kind die kansen bieden”, zegt voorzitter Roel Hoogendoorn van KSU, een bestuur van 26 scholen met 7000 leerlingen in Utrecht.
“We zijn er trots op dat alle scholen van de KSU meedoen en dit samen mogelijk maken”, zegt Hoogendoorn, die aangeeft dat ook in de Utrechtse gemeenteraad is gesproken over het oprichten van een vergelijkbaar fonds voor de hele gemeente. “Alle besturen die op eenzelfde manier willen gaan werken, kunnen deelnemen. De KSU start als eerste en hoopt dat anderen ons voorbeeld willen volgen!”
Het fonds wordt gevuld met donaties. Daarnaast gaat het fonds zelf actief fondsen benaderen van bijvoorbeeld kerkelijke organisaties en de Postcodeloterij.
4 Reacties
ReagerenVreemd. Dus elk kind? Maakt niet uit hoe rijk of arm? Dat is keurig, gezien artikel 1. Maar ik geloof er niks van.
Dus alle kinderen van deze katholieke scholen? en je mag meedoen als jouw (school?)bestuur op dezelfde manier werkt als de KSU? Misschien lees ik iets verkeerd maar dit klinkt niet zo inclusief voor “alle” kinderen. Ik vraag met af wat de demografie is van deze scholen
Dit is een fantastisch initiatief, Fijn dat ieder kind er voor in aanmerking komt, arm of rijk er moet geen verschil zijn daarin.
Mooi en goed initiatief, de KSU is hiermee een voorloper is in solidariteit in maatschappij waar ongelijkheid de norm is geworden.
Maar wat er dus eigenlijk wordt gezegd: er zijn zóveel ouders die hun (vrijwillige) ouderbijdragen niet kunnen/willen betalen, dat de scholen van de KSU met de pet rond moeten gaan om toch nog excursies/reisjes/etc… te kunnen organiseren.
Wellicht interessant om daar eens een nieuwsbericht over te schrijven, DUIC. Of eens te onderzoeken hoe de andere Utrechtse schoolbesturen daarmee omgaan.