In het Griftpark in Utrecht zou door verschillende vogelspotters een oehoe zijn gespot, dat meldt RTV Utrecht. De oehoe is een van de grootste uilensoorten van Nederland. Meerdere Utrechtse vogelspotters maken melding van de uil op waarneming.nl.
Vogelbescherming Nederland zegt rekening te houden met een ontsnapt exemplaar. “Het is in Nederland niet verboden om een roofvogel als huisdier te hebben. Het zou dus goed kunnen dat de uil aan de aandacht van de eigenaren is ontsnapt.” Het is nog onduidelijk of de uil geringd is.
De oehoe is in Nederland bezig aan een opmars. In 2009 werden zeven broedparen gemeld in Nederland onder meer in de Achterhoek en Limburg. In Purmerend en Rotterdam vliegt volgende de vogelbescherming ook al een oehoe. De uilensoort leeft vooral in bossen en op vlakten. De vogels zijn echter niet erg avontuurlijk en vaak ‘plaatsgetrouw’.
De mogelijkheid om de imposante roep van de oehoe te horen is overigens in deze periode van het jaar het grootst; vooral in de late winter roept de uil zijn naam luidkeels door de bossen.
2 Reacties
ReagerenZou dit dezelfde uil zijn die ik hier https://maps.google.nl/maps?f=q&source=s_q&hl=nl&geocode&q=N52%C2%B0+07.584+E05%C2%B0+07.701&aq&sll=52.080982,5.106036&sspn=0.142206,0.264702&vpsrc=0&ie=UTF8&t=m&z=16&output=classic&dg=oo (tussen de minicamping en fort Ruigenhoek) zag op zondagochtend 21 december 2014?
Weer een mooi voorbeeld dat stad (ROOD) en natuur (GROEN) elkaar helemaal niet in de weg zitten.