Onderzoek naar fraude gemeente Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Onderzoek naar fraude gemeente Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Onderzoek naar fraude gemeente Utrecht

Onderzoek naar fraude gemeente Utrecht

Gemeente Utrecht laat door Hoffmann bedrijfsrecherche onderzoek doen naar fraude met aanbestedingen, meldt het AD/Utrechts Nieuwsblad. Een ambtenaar is op non-actief gesteld, hij zou mogelijk steekpenningen hebben aangenomen om klussen onderhands aan bevriende aannemers te geven.

De ambtenaar had geen leidinggevende functie, hij was verantwoordelijk voor technisch onderhoud en beheer bij verschillende buurthuizen. De verdachte ambtenaar had echter wel beslissingsbevoegdheid met betrekking tot aanbesteding van verbouwingen.

Verder wordt er vermeld dat het om verbouwingen gaat “waar tienduizenden euro’s mee gemoeid zijn.” De zaak kwam aan het rollen toen vaste aannemers van de gemeente plotseling minder werk kregen. Deze aannemers spraken hier hun verwondering over uit aan de gemeente.

2 Reacties

Reageren
  1. Krakeling

    Hoezo “vaste aannemers van de gemeente”? Het is juist de opzet van het aanbesteden dat er geen “vaste aannemers” zijn. De regels zijn er zodat buitenstaanders en nieuwe aannemers ook een kans krijgen.

  2. Rihenk

    a-Wat is de kwaliteit van de werkzaamheden
    b-Wat is de prijs-kwaliteits verhouding in vergelijking met de “vaste aannemers”
    c-Wat voor steekpenningen zijn er in het spel van zowel de “vaste”als de “bevriende”ondernemers
    d-De betreffende ambtenaar had beslissings- bevoegdheden tot aanbestedingen voor verbouwingen

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).