Ook bij de intocht van Sinterklaas zijn er bijna geen Zwarte Pieten meer: “Hij wordt zwart van roet” | De Utrechtse Internet Courant Ook bij de intocht van Sinterklaas zijn er bijna geen Zwarte Pieten meer: “Hij wordt zwart van roet” | De Utrechtse Internet Courant

Ook bij de intocht van Sinterklaas zijn er bijna geen Zwarte Pieten meer: “Hij wordt zwart van roet”

Ook bij de intocht van Sinterklaas zijn er bijna geen Zwarte Pieten meer: “Hij wordt zwart van roet”
Bij de intocht van Sinterklaas volgende maand zullen er een stuk minder Zwarte Pieten dan voorheen aanwezig zijn. De helft van de Pieten krijgen roetvegen. Dat heeft de organisatie van de intocht in Utrecht laten weten.

Bij de intocht van Sinterklaas volgende maand zullen er een stuk minder Zwarte Pieten dan voorheen aanwezig zijn. De helft van de Pieten krijgen roetvegen. Dat heeft de organisatie van de intocht in Utrecht laten weten.

De Schoorsteenpiet doet zijn intrede. “We hebben na alle discussies een lijn getrokken en besloten voor de oplossing te gaan die dichtst ligt bij het originele feest,” zegt Luc Dietz van de intocht tegenover DUIC. “Piet wordt zwart van roet en niet zwart als roet.”

In 2014 zijn bij enkele intochten al experimenten met anders gekleurde Pieten geweest. Bij de grote intochten op 14 en 15 november wordt een aanzienlijk deel van de Pieten nu van roetvegen voorzien. De komende jaren zal het aantal Schoorsteenpieten in die steden toenemen. Ook worden rode lippen en kroeshaar afgebouwd en gaan gouden oorbellen in de ban. “Het Sinterklaasfeest is een feest voor ieder kind; we sluiten niemand uit. Daarom zetten we nu deze stap om met behoud van de traditie, Piet in deze tijd acceptabel te maken,” besluit Dietz.

Vorige maand werd ook al duidelijk dat er op de openbare basisscholen in Utrecht geen Zwarte Pieten meer welkom zijn. Ook in Amsterdam, Den Haag, Maastricht en Meppel, waar de landelijke intocht plaatsvindt, zullen geen Zwarte Pieten meer zijn.

Gekoppelde berichten

33 Reacties

Reageren
  1. Ronald

    Dan kunnen we toch nog gewoon Zwarte Pieten blijven noemen?
    De angel eruit, traditie gered.

  2. HJ

    @Ronald
    Wat mij betreft prima! Voor mij persoonlijk gezien lijkt mij dit ook de enige oplossing. Zo blijft het uiterlijk dicht bij het verhaal en blijft de traditie in stand.

  3. Geenstijl@Utrecht

    Volgens mij een prima oplossing, al zal beroeps zeikerd Kees van Oosten zich hier niet in vinden natuurlijk, of niet Kees.
    Op school vroeger was er een piet inderdaad zwart van het roet, later werden dat weer de zgn Mooren de helpers van Sinterklaas, het is een kinderfeest voor iedereen dus voor iedereen.

  4. waldorff

    En weldra ook hier weer een ellenlange discussie tussen voor-& tegenstanders-die een kinderfeestje verziekt hebben.
    Mijn kindjes boeit het niet welke kleur de pieten hebben-en ik heb vaak het idee dat zij in dit hele gebeuren de slimsten zijn…

  5. Pietje

    Ow nee, Ow nee! HELLUP, zwarte piet is niet meer volledig zwart, heel ons land gaat er aan en alle kinderen raken volledig in paniek!!!!

    Zijn we nu eindelijk van het tokkie-gehuil af die roepen dat zwart zwart moet blijven? 🙂

  6. Willem

    Prima plan, iedereen blij.

  7. Ries

    Hoppa, en de volgende cultuur roof in Nederland.

    Nu nog Pasen en Kerst afschaffen, de ramadan verplicht invoeren en de totale integratie is een feit!

    Sinterklaaspakken op Marktplaats en allemaal voortaan in een boerka.
    Op veel scholen maakt het toch al niet meer uit, geen Hollands kind meer te vinden.

    Wat een slap landje zijn we toch geworden.

    Goed gedaan Politiek Nederland en zijn volgelingen.

  8. Willem

    Alles wel Ries..?

  9. hgjhgjhgjhgjh@kl.nl

    Liever met tien niet Hollandse kinderen in een klas, dan met 1 Ries!

  10. Gertrude

    Wat stel je voor @Ries? Wat is je oplossing?
    Cultuur is een dynamisch iets, en verder is cultuurroof één woord.

  11. Arabische Dekhengst

    Zo en dan gaan nu alle moslims eisen dat Willem Alexander in een djellaba de troonrede voorleest, en Maxima gesluierd toekijkt.

  12. Ratko .ladic

    Wij hebben dit probleem anders opgelost, volgens mij.

  13. Ries

    Gertrude

    Ach gut, je gaat op de zinnen letten?

    Dan ben je de aankomende decennia nog wel even bezig met je nieuwe mede “Nederlanders” .

  14. Objectivist

    Dames en heren, begrijp één ding; Dit gaat in het geheel niet om Zwarte Piet! Dit gaat om het doelgericht aanvallen van de Nederlandse cultuur. En als u die wenst te behouden dan dient u geen enkel compromis te sluiten, de hakken in het zand te steken en uit alle macht tegen te werken. U dient een onwrikbare looien deur te zijn die geen millimeter wijkt. U wordt namelijk aangevallen op de meest vuige, doordachte en slinkse manier die er is: Middels (Marxistische) Hegeliaanse Dialectiek. Zo werkt het:

    Er is these, antithese en synthese. De these is het nulpunt. De situatie zoals die is. Er is een onschuldig kinderfeestje met Zwarte Piet. Snode duistere Marxistisch geesten gaan een antithese (tegenpool) vormen om u aan te vallen. Deze zal niet(!) bestaan uit redelijke argumenten. Nee. Dit gaat men doen met de meest absurde non-argumenten die men maar kan bedenken en door te agiteren. Denk aan volstrekt idiote extreme non-argumenten als slavendom, racisme, gekwetstheid….Waarom doet men dat?

    U kunt niet redeneren tegen irrationaliteit! U kunt ook niet redeneren met emotie. U kunt enkel redeneren met een partij die rede aanhangt…. Er is echter geen rede! De verdedigende partij (these) vecht vanaf minuut 1 een gevecht dat niet gewonnen kan worden. Bewuste onredelijkheid kan niet van redelijkheid worden overtuigd! De aanvallende partij zal blijven aanvallen totdat verdedigende partij een compromis levert, vaak onder druk van subsidieinstituten, usefull idiots (dixit Marx) die de discussie willen aanzwengelen en de media. De synthese ontstaat. De these sneuvelt en sluit een compromis. Een goed gebruik in onze poldercultuur…

    En zo knabbelt men zeer gehaaid beetje bij beetje aan alle culturele instituties in dit land. Make no mistake about it! Dit gebeurt planmatig, slim en doeltreffend. Uw enige wapen is totale onwrikbaarheid. Betonnen principes. Absolute onbuigzaamheid. Verzet!

    Wenst u uw cultuur te behouden? Buig geen millimeter meer. Nul. Noppes. Nada. De hakken in het zand. Geen enkele discussie. Tot hier en geen centimeter verder…Uw alternatief is dat ook Kerst en de rest er aan gaan na het verwoesten van het kinderfeestje genaamd Sinterklaas…

  15. Utrecht Internationaal

    Hier in de Randstad is zeker niet meer het logisch zwarte pieten ( met slaven uiterlijk) te handhaven.
    Nederland is het belangrijkste slaven exporterend land ter wereld geweest en heeft zich destijds ook verzet tegen opheffing van deze lucratieve handel.
    Dat deze Zwarte Piet door de schoorsteen zwart zou zijn is een fabel, of krijgt een ” schoorsteen veger” ook automatisch rode lippen en ringen.?

  16. Joris

    Leuk! Het kinderfeest komt er weer aan.
    Ik hoop dat ze Objectivist in de zak stoppen, een fel rode zak.

  17. Peter V

    Ohh, daar is Joris driepunter ook weer, nog iemand de in de rode linkse zak trapt.

    Lekker zo doorgaan Links, jullie hebben al bijna geen aanhang meer, dat wordt alleen maar minder. Vrienden die bijna nooit om politiek geven ergeren zich nu rot aan dit soort teksten en linkse hooligans.

    Laat Utreg maar gauw rechts worden, en op 8 november hoop ik een vol Vredenburg.

  18. Gertrude

    @Ries: je hebt nog steeds geen antwoord gegeven op mijn vraag. Is dat omdat je geen antwoord hebt? Geeft niet hoor, in de hedendaagse Nederlandse cultuur (hé, daar is ie weer!) is roeptoeteren zonder argumentatie heel gewoon hoor.

  19. Ries

    Gertrude,

    Wat heeft het voor zin om dat aan jou uit te leggen? Jij leeft in een sprookjeswereld.

    Eerst eens goed voor onze eigen ouderen gaan zorgen, voor onze werklozen weer werk zien te krijgen, mensen die al jaren wachten eens een huurhuis bezorgen, de allochtone criminaliteit van 80% eens gaan terug brengen tot normale proporties, nieuwe Nederlanders bij brengen dat hier andere normen en waarden zijn, dat vrouwen als jij ook goed en met respect behandeld gaan worden in de Islam, dat we geen gelukszoekers meer tolereren etc.etc..

  20. Joris

    @Peter V
    Waar heb je het over? Ik word gewoon moe van dat semi intelectuele onsamenhangende rechts kapitalistisch anarchistisch grachtengordel gebral van die Objectivist 😉

  21. stefan

    Ah, hoe toepasselijk, zwart van roet, gezien de luchtvervuiling door roet (elementair koolstof, EC) in de stad.

  22. Cj

    Heerlijk om weer als Nederlander je te moeten aanpassen aan de Mederlander , zelfs een kinderfeest is in deze niet heilig meer ! Maar daar zijn wij natuurlijk meester in aanpassen , gratis bijstand kom maar wij betalen wel ! Voorrang woning kom maar wij stappen wel op zij ! Niet groot genoeg pff ik ruil wel en ga wel kleiner ! Een betere baan tuurlijk ga maar voor wij helpen u wel ! Sinterklaasfeest om zeep helpen ok u heeft gelijk geen zwarte pieten meer wij zijn natuurlijk geen racisten hè ! O ja u wilt het feest niet helemaal weg hebben want al die organisaties om de zielige allochtoontjes van door Nederlands vrijgevelijkheid gegeven kados , moet wel in stand blijven die pakken we natuurlijk nog wel aan van de piet ! Ik zeg weg Sinterklaas ! Op naar het Suikerfeest schapen slachten leuk voor de dierenactivisten kunnen zij ook weer eens van zich laten horen ! Top en maar roepen wij zijn Mederlander ! Ja als het jullie uitkomt ?

  23. Paulus

    Heerlijk onze democratie, de meerderheid wil graag vasthouden aan onze mooie traditie, een paar zeurpieten willen dan niet, dus wat doen wij dan?? Wij gaan ons maar aanpassen aan de minderheid. Echt top gedaan.
    Nu is het wachten op de restauratie van de Gouden Koets, verwacht nl. dat ook deze aangepast is na commentaar van de minderheid.

  24. Newsfinder

    Roetpiet is de juiste oplossing. Die andere was pure racisme.

  25. Dien meibos

    Vrolijk kerstmis vergeet die Sint met z’n zwarte helper het is over klaar. Drink een glas coca cola eet een plofkalkoen vier feest, maar laten we dit feest met de discussies gewoon vergeten.

  26. Mario

    En het laffe linksch volk buigt weer diep. Zwarte Piet is geen racisme. Het is een speelbal geworden om schulgevoelens bij blanke hardwerkende autochtonen aan te praten. Over de rug van een kinderfeest. Walgelijk en facistisch tegelijk. Zeer gevaarlijk…..

  27. pauline

    Inleveren van wie we zijn…

    Nu de zwarte piet (eerst Moorse edelman) nu verworden tot schoorsteen piet die er heel ziek en eng uitziet.

    Straks de bisschop weg vanwege religie (op schoot bij Katholieke priester misschien ook maar verbieden)

    Straks alle korte mouwen en decolletés verbieden, en ja ook iedereen maar meteen in een lange rok en een hoofddoek.

    Geen ondergoed reclame meer en vooral niet in bushokjes. Geen seks meer op tv en ga zo maar door.

    Eén vingerwijzing en ja de Nederlander levert in. Verkoopt net als in WO II

    We zijn bang, hebben geen ruggengraat en reageren subassertief als iemand boe roept.

    We zijn conflict vermijdend geworden.
    Met andere woorden we zijn psycho-sociale zwakkelingen geworden.

  28. chris

    Een gunstig aspect van ons slavernij verleden :
    Er is zoveel aan verdiend,dat wij nog altijd de royale uitkeringen kunnen verstrekken aan onze arme medelanders! :-):-)

  29. Peter Utrecht

    @Ries Die nieuwe Nederlanders schrijven anders een heel stuk beter Nederlands dan jij en heel veel anderen die zo bang zijn voor de verloedering van hun cultuur :).

  30. Van Pimpelen

    … tot op heden nix [=ekspirimentele spelling] gelezen over Sinterklazien & Zwarte Petra, terwijl bovenstaande reacties blijk geven van iets masculiens [niets ten nadele van Lien]. Mijns inziens copuleren met ‘n insect… met de kanttekening dat het dankzij genetische manipulatie mogelijk is van een mug een olifant te maken. Dat een redactie die aanvankelijk wat droogkloterig leek [döfköt!] zich inlaat met een dergelijke discussie pleit eigenlijk voor zich.
    Zo wil ik nog iets lezen over de economische schade die zal ontstaan door de verherbestrating van de Weirdsingel WZ. Navraag leerde mij dat werkzaamheden één maand duren; op de meeste locaties staat het doorgaande verkeer gewoon lekker vast. Rijmt wel met het Verkeerscirculatieplan wat in de tijd van surprises wel prettig is.
    Vraagje: wie gooit de journalistieke betrouwbaarheid te grabbel?

  31. Ries

    Peter Utrecht

    14 oktober 2015 om 15:17

    @Ries Die nieuwe Nederlanders schrijven anders een heel stuk beter Nederlands dan jij en heel veel anderen die zo bang zijn voor de verloedering van hun cultuur :).

    @
    ehh…Peter, ook jouw laatste zin loopt niet zo lekker he?
    kom op, probeer het nog een keer.

    sprookjes zie je in de Efteling en Euro Disney.

    Al eens in Overvecht, Zuilen, Kanaleneiland etc. rondgelopen?
    Over verloedering gesproken!

  32. Peter Utrecht

    @Ries Meer sprookjesboeken lezen, dan snap je ook zinnen die meer dan vijf woorden tellen. Blijven oefenen. En heb jij wel eens in Sterrenwijk rondgelopen? Brrrr, liever Overvecht. Hoger IQ.

  33. Paul

    De figuur Zwarte Piet is rascistisch: weg ermee. Ik blijf dit herhalen. Elk jaar. Als een diep doordringende mantra. Het doet me deugd dat er langzaam maar zeker een cultuurverandering plaatsvindt waar sommigen aan moeten wennen. Dat is niet erg. Ik en miljoenen anderen hebben geduld. En verandering kost tijd. Het gezonde verstand zal zegevieren. Welkom Sinterklaas en uw Pieten.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).