Op deze berichten op DUIC in 2024 werd veel gereageerd Op deze berichten op DUIC in 2024 werd veel gereageerd

Op deze berichten op DUIC in 2024 werd veel gereageerd

Op deze berichten op DUIC in 2024 werd veel gereageerd
Foto: Robert Oosterbroek
Reageren op DUIC, voor de één een dagelijkse activiteit voor de ander een dagelijkse frustratie. Er werd in ieder geval weer veel gereageerd. Het bericht over de knip op de Catharijnesingel, die volgend jaar van kracht wordt, kreeg met 126 reacties de meeste aandacht.

Reageren op DUIC, voor de één een dagelijkse activiteit voor de ander een dagelijkse frustratie. Er werd in ieder geval weer veel gereageerd. Het bericht over de knip op de Catharijnesingel, die volgend jaar van kracht wordt, kreeg met 126 reacties de meeste aandacht.

Sinds de start van DUIC kan er gereageerd worden op berichten, dit gebeurt veelvuldig. DUIC vindt dit belangrijk, omdat Utrechters – en mensen van buiten de stad – met elkaar in gesprek kunnen over het nieuws. Een lastig punt blijft de kwaliteit van de reacties en de discussies die daarover ontstaan. Dagelijks worden er ook tal van reacties niet toegelaten, want alles wordt gemodereerd.

Dit bericht gaat niet over de kwaliteit, maar over de kwantiteit. Zoals gezegd, de knip op de Catharijnesingel maakte de tongen los. Niet alleen de publicatie in juni van dit jaar maar ook het bericht in oktober kreeg veel reacties.

Amelisweerd

Verder kwamen er veel reacties binnen op het nieuws over een grote demonstratie voor het behoud van Amelisweerd. Ook scoorde het bericht waarin de optie werd besproken om houtstook binnenshuis te verbieden ook goed qua reacties.

Bij bovenstaande publicaties gaat het om reacties die op duic.nl zijn gedaan. Ook bij onze berichten op Facebook wordt veel gereageerd. Daarbij spande de post over de Domtoren die rood, wit en blauw kleurt de boventoon. Daar werd meer dan 750 keer op gereageerd.

11 Reacties

Reageren
  1. Barend

    Over de moderatie: fijn dat dit gebeurt en dat de kwaliteit van de reacties nog enigszins wordt bewaakt. Maar jammer wel dat de moderatie op volstrekt willekeurige basis plaatsvindt. Er is vaak geen touw aan vast te knopen welke reacties wel en welke niet door de moderatie komen. Het zou fijn zijn als er een moderatiestatuut zou worden opgesteld, zodat wij reageerder weten waar we aan toe zijn.

  2. W

    Misschien ook een lijstje wie het meest gereageerd heeft?
    Koelhoofd, geenstijl, jdv, of nina misschien?
    De leukste reactie, de meest gevatte?
    De meest deprimerende, de meest ongepaste?

  3. W

    Nabrander: “alles wordt gemodereerd”?
    Dat kan wel wat beter, er staan vaak zeer ongepaste en gevoelloze, kwetsende reacties onder de berichten. Daar heeft dan overduidelijk geen moderator naar gekeken.

  4. Nina

    Goed dat we hier kunnen reageren op berichten en daardoor ook een andere mening horen, dan ons eigen is.

    Hopelijk zorgt het ervoor dat we wat meer respect/begrip krijgen voor andersdenkenden al verandert dat niet de eigen mening.

    Een klein beetje meer verbinding in deze gepolariseerde, harde samenleving is al winst.

    Bedankt DUiC !

  5. Realist

    Het geven van reacties is een leuke mogelijkheid, en het is uiteraard aan Duic om te bepalen welke reacties ze publiceren. Het vaststellen van de ‘kwaliteit’ van reacties’ is echter enorm subjectief en geeft daardoor toch een beetje een vertekend beeld van de werkelijkheid.

  6. Sj

    @nina: je plaatst geregeld onzin-berichten met overduidelijk verkeerde info. Ook nu weer, mbt kleur de stad. Je pookt discussies geregeld op. En ondertussen pleit je voor respect, begrip en verbinding.
    Wat een gotspe

  7. Erwin

    @realist: uiteraard is het aan duic, maar duidelijke regels zouden wel fijn zijn. Het lijkt nu geregeld een tombola. Reacties met nepnieuws, verkeerde info, haatdragend taalgebruik en extreem-rechtse content komen, zo lijkt het, toch wel erg makkelijk door de moderatie.

  8. Wim

    @ Erwin

    Of omgekeerd: reacties die er om volstrekt onduidelijke redenen niet door komen.

  9. Realist

    @Erwin. Jij geeft nu ook verkeerde info en fakenieuws want ik zie hier nooit extreemrechtse of haatdragende berichten.

  10. Nina

    @ Sj
    Altijd lastig natuurlijk een andere mening, maar om te zeggen dat iemand met een andere mening polariseert, gaat wat ver, vind ik.

    Fijne jaarwisseling en gelukkig nieuwjaar allemaal!

  11. Erwin

    @realist: waarschijnlijk is dat omdat je zelf in die hoek zit en dat soort berichten als “normaal” beschouwt.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).