De Partij voor de Dieren (PvdD) in Utrecht start vandaag een online actie voor kreeften die worden geïmporteerd uit Canada en levend in de pan worden gegooid in onder meer het nieuwe restaurant Yoepz! aan het Oudkerkhof.
Partij voor de Dieren in actie tegen levende kreeften van restaurant Yoepz!

Ruim een maand geleden opende Yoepz! haar deuren in het centrum van Utrecht. Een restaurant dat zich specialiseert in kip en verse kreeften. Deze kreeften komen levend over vanuit Canada, waarna ze in een bak water moeten wachten tot ze levend worden gekookt voor de gasten.
“Dat kreeften pijn voelen, angst ervaren en zeer heftig reageren op het levend gekookt worden staat vast,” vertelt Saskia Oskam, persvoorlichter PvdD afdeling Utrecht. “De leefomstandigheden waarin kreeften in restaurants verkeren zijn verre van hun natuurlijke leefomgeving. Vaak worden kreeften op elkaar gestapeld in een aquarium met hun scharen aan elkaar gebonden.”
Twijfel over pijn
In hoeverre kreeften pijn voelen is lastig in te schatten. Oskam: “Kreeften hebben weliswaar een ander zenuwstelsel dan mensen, maar beschikken over een aantal dikke zenuwknopen in de kop en de achterkant en reageren heftig op onaangename prikkels. In het lichaam bevinden zich bovendien opiumachtige stoffen om pijn te verzachten. Voldoende redenen om de kreeft het voordeel van de twijfel te geven, voor zover er überhaupt nog twijfel over bestaat dat deze dieren lijden. Wij vinden het onbegrijpelijk dat Yoepz!, met de veranderde inzichten die er nu zijn over dierenwelzijn, zulk ernstig en langdurig dierenleed veroorzaakt.”
De PvdD wil dat Yoepz! geen levende kreeften meer uit het buitenland importeert en dat deze dieren ook niet meer levend gekookt worden. Restaurant Yoepz! wenst niet te reageren.



