Politie controleert escortbranche in regio Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Politie controleert escortbranche in regio Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Politie controleert escortbranche in regio Utrecht

Politie controleert escortbranche in regio Utrecht
Vijf van de zeven escortbedrijven die afgelopen weekend door de Utrechtse politie werden gecontroleerd, beschikken niet over de vereiste vergunning. Dat maakte de politie gisteren bekend. De controle maakt deel uit van een campagne die is gericht op het bestrijden van mensenhandel, maar daarvoor werden geen aanwijzingen gevonden. De politie heeft de overtredingen doorgegeven aan de betrokken gemeenten.

In het weekend van 19 en 20 november hield de politie Utrecht een controle binnen de escortbranche. Daarbij werd met verschillende bureaus in Utrecht en omgeving telefonisch een afspraak gemaakt en deden agenten zich voor als klant. Volgens een politiewoordvoerder ging het daarbij niet om illegale prostituees. Zeven prostituees en hun begeleiders werden uiteindelijk gecontroleerd. In vijf gevallen bleek dat de vereiste vergunning ontbreekt. Dagelijks zijn er in Utrecht 350 tot 400 prostituees actief in de vergunde locatiegebonden sector (Zandpad, Hardebollenstraat, Europalaan, bordelen). Op jaarbasis gaat het naar schatting om ruim 1.000 verschillende prostituees. Het aantal in de raamprostitutie werkzame prostituees is de afgelopen jaren fors gestegen. Een groot deel van de prostituees op het Zandpad wisselt frequent. Naast de vergunde sector is er in Utrecht een groot aanbod aan niet vergunde (illegale) thuiswerkers en escorts. Minimaal zijn er dagelijks zo’n 200 a 300 actief in de stad. Een behoorlijk deel van hen betreft overigens mannen.

In de toekomst zal de politie meer van dit soort controles in Utrecht uitvoeren. Ook de Amsterdamse politie maakte eerder bekend, dat zij ‘undercover agenten’ gaan inzetten.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).