PvdA verheugd met aanpak college inzake huiselijk en seksueel geweld | De Utrechtse Internet Courant PvdA verheugd met aanpak college inzake huiselijk en seksueel geweld | De Utrechtse Internet Courant

PvdA verheugd met aanpak college inzake huiselijk en seksueel geweld

PvdA verheugd met aanpak college inzake huiselijk en seksueel geweld

Het Utrechtse college van burgemeester en wethouders onderschrijft de mening van de PvdA, dat zowel huiselijk als seksueel geweld taboeonderwerpen zijn die niet gemakkelijk bespreekbaar en erkend worden binnen de Marokkaanse gemeenschap. Dat meldt de PvdA in een bericht op de website. Het college heeft daarom toegezegd, dat er tenminste voor de duur van één jaar wederom projecten worden gefaciliteerd om huiselijk geweld bespreekbaar te maken in Marokkaanse kring. Ook wordt gestimuleerd dat Marokkaanse gezinnen tijdig en snel hulp accepteren.

Het college antwoorde dit vorige week op vragen van PvdA-raadslid Bouchra Dibi. Dibi constateert dat deze gezinnen nu niet tijdig en goed bereikt worden de reguliere hulpverlening. Daarnaast heeft het college de PvdA toegezegd dat zij bereid zijn op langere termijn de kennis en expertise van de Marokkaanse gemeenschap te borgen en in te passen in de huidige ketenaanpak huiselijk geweld. Op de website van de PvdA geeft Dibi te kennen zeer verheugd te zijn met de toezeggingen van het college: ‘Ik ben heel blij met de antwoorden van het college. Het bespreekbaar maken van huiselijk geweld en de aanpak ervan zorgt voor het voorkomen van veel problemen in gezinnen.’

Uit de monitor huiselijk geweld over de periode 2009 bleek dat in de wijken Overvecht, Noordwest en Zuidwest de meeste incidenten en meldingen inzake huiselijk geweld zijn geregistreerd. Dit zijn tevens de wijken waar een concentratie is van Marokkaanse Nederlanders. Het college heeft geconstateerd dat een deel van deze groep onvoldoende bereikt wordt. Vorig jaar heeft het college besloten om een eenjarig experiment in te zetten op het bestrijden en bespreken van huiselijk én seksueel geweld. De PvdA hecht veel waarde aan de aanpak van huiselijk en seksueel geweld en had daarom, nu het experiment bijna afloopt, bij het college aangedrongen op een vervolgtraject.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).