Revalidatiecentrum De Hoogstraat verhuist vanaf volgend jaar Kerst voor twee jaar naar het ziekenhuis Overvecht. Het oude pand aan de Rembrandtkade is hard aan renovatie toe en vandaar dat alle medewerkers, patiënten en 120 bedden worden overgeplaatst.
Steven Berdenis van Berlekom, directeur zorg en innovatie van De Hoogstraat, legt uit waarom de verhuizing en renovatie nodig zijn. “Het verhuizen vermijdt overlast voor de patiënten van drie en een half jaar verbouwing. Zeker omdat er asbest in het beton zit ingebed is het voor de gezondheid en de veiligheid van de patienten beter als we verhuizen.”
“De verhuizing gaat volgend jaar plaatsvinden, al moeten er nog een paar vergunningen worden afgegeven, en gaan we in een (lang) weekend doen. Dit omdat de meeste patiënten in het weekend thuis zijn en de twintig tot veertig patiënten die op het moment van verhuizen niet naar huis kunnen, goed zijn op te vangen. De patiënten hier zijn ambulanter dan ziekenhuispatiënten, dus het neemt geen grote gezondheidsrisico’s met zich mee.”
Noodzaak renovatie
“Het gebouw waar we nu in zitten heeft veel gebreken. Omdat het oud is, zijn de gangen smal en donker. Alle ruimtes zijn vier-persoonskamers en voor de sanitaire voorzieningen moeten ze eerst door de gang. Er is weinig privacy en weinig huiselijkheid. Als het gerenoveerd is krijgen we één- en twee-persoonkamers die allemaal voorzien zijn van eigen sanitair.”
Het ziekenhuis in Overvecht is nu nog volop in gebruik maar in september vrij. Dan verhuist het ziekenhuis naar Leidsche Rijn.
1 Reactie
ReagerenWat zijn hier de adders in het gras, eigenlijk? Het klinkt allemaal ‘te mooi’ en ‘te verstandig’